پنجشنبه 2 اسفند 1397   15:51:22
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/4/19 سه‌شنبه
بخش خصوصی محرک اقتصاد کشور است
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: بخش خصوصی محرک اقتصاد کشور است. بنابراین اگر بخش خصوصی را باور کنیم، میتوان به کم شدن حجم و نقش دولت در اقتصاد امیدوار بود.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از سازمان خصوصی سازی، پوری حسینی با اشاره به این که بخش خصوصی محرک اقتصاد کشور است گفت: اگر بخش خصوصی را باور کنیم، میتوان به کم شدن حجم و نقش دولت در اقتصاد امیدوار بود.


رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: در حال حاضر فضای بهتری برای اجرای خصوصی سازی در کشور وجود دارد و مقاومت ها در برابر واگذاری ها و اصل ۴۴ کاهش یافته است. همچنین همراهی بیشتری را میان دستگاه‌ها اجرای واگذاری های دولت شاهد هستیم.


وی اضافه کرد: البته این موضوع به این معنا نیست که با هیچ مشکلی در راستای واگذاری سهام دولت مواجه نیستیم و این در حالی است که کماکان برخی از افراد مقاومت هایی را در این زمینه از خود بروز می دهند که به عنوان نمونه می توان از تلاش برخی افراد برای خروج نام برخی از شرکت ها از لیست واگذاری های دولت یاد کرد.


پوری حسینی با اشاره به این که در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی خلأ قانونی احساس نمیشود گفت: این قانون از جمله قانون های پیشرفته کشور است. بنابراین در این خصوص، ضرورت و احساس نیازی جهت تصویب قانون جدید از سوی مجلس احساس نمی‌شود.


رئیس کل سازمان خصوصی سازی ادامه داد: البته در این میان اظهار نظر اشتباه برخی از نمایندگان که ناشی از عدم اطلاع آنها از سازوکار واگذاریها است، گاها مشکلاتی را در راستای اجرای خصوصی سازی ایجاد کرده است که امیدواریم این مشکلات در راستای واگذاری سهام دولت برطرف شود.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir