شنبه, 10 خرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ 
  • کد خبر : ۱۸۱۶۹۶
با حضور معاون وزیر اقتصاد کشورمان و معاون وزیر صنعت و تجارت چک انجام شد؛
برگزاری جلسه افتتاحیه كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و چك
جلسه افتتاحيه كميسيون مشترك اقتصادي جمهوری اسلامی ایران و جمهوری چك با حضور معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و معاون وزیر صنعت و تجارت جمهوری چک برگزار شد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، سید علی محمد موسوی طی سخنانی در این جلسه، با تاکید بر ضرورت ارتقای سطح روابط اقتصادی دوجانبه ایران و چک، در این خصوص، تقویت همکاری های فیمابین بخش های خصوصی دو کشور در حوزه های صنعت و خدمات را بسیار مهم و راهگشا ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری چک مبنای مهمی جهت همکاری های فیمابین دو کشور در آینده خواهد بود، اظهار داشت: موضوعات مهمي از جمله همكاري‌هاي بانكي، سرمايه گذاري، صنعت و معدن، تجارت و بهداشت و درمان در جريان اين كميسيون مورد بحث و توافق قرار خواهد گرفت.

موسوی همچنین، حل مشكلات ويزا و مكانيزم همكاري‌هاي تجاري و سرمايه گذاري را از جمله موارد مورد بررسی در جريان اين اجلاس عنوان کرد.

این گزارش حاکی است، معاون وزير صنعت و تجارت جمهوری چك نیز طی سخنانی در این جلسه، با تاکید بر اهميت برگزاری كميسيون مشترك دوجانبه و ضرورت طرح موضوعات مختلف اقتصادي در جريان این نشست و با اشاره به روابط تاريخي گسترده دوكشور اظهار داشت: با وجود روابط سياسي مناسب، سطح روابط اقتصادي و تجاري ایران و چک، متناسب با ظرفيت و حجم اقتصادي دو كشور توسعه نیافته است.

"موریتسکی" با بیان اینکه ايران دارای اقتصادی بزرگ و برخوردار از ظرفيت‌ها و امكانات متعددي از جمله در حوزه انرژي است، گفت: شركت‌هاي جمهوری چك تمایل زیادی به همکاری با ايران در پروژه‌هايی مانند آلومينيوم، نيروگاه و برخي صنايع غذايي دارند.

وی تاکید کرد: با امضای اسناد پايه اي اقتصادي بايستي حمايت‌هاي حقوقي لازم را در زمينه گسترش روابط اقتصادي و تجاري فيمابين دو كشور فراهم کرد و در این راستا، صادرات برخي از كالاهاي ايرانی به چک، از جمله در حوزه كشاورزي، حائز اهميت است.

     

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0