دوشنبه, 12 خرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ 
  • کد خبر : ۱۸۲۰۸۷
عبداللهی در جلسه هماهنگی بازرسان قانون مدیریت خدمات کشوری:
نظام كنترل های داخلی به شرط كارآمدی، كم هزینه، موثر و مفید تر هستند
 مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت اقتصاد تاکید کرد: بازرسي هاي درون سازماني به عنوان نظام كنترل هاي داخلي به شرط کارآمدی؛ کم هزینه، موثر و مفید تر هستند.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، عبدالهی در جلسه ادای سوگندنامه و‌ هماهنگی بازرسان ماده 91 و 92 قانون مدیریت خدمات کشوری، تصریح کرد: بازرس های ماده 91  قانون مدیریت خدمات کشوری باید علاوه بر تعهد به نکات اخلاقی، نسبت به قوانین و مقررات نیز اشراف کامل داشته باشند.


عبدالهی با اشاره به وظایف دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات، از بازرسان موضوع ماده ۹۱ به عنوان بخشی از فرآیند کنترل داخلی یاد کرد و گفت: تعدادی از همکاران به عنوان بازرس معرفی و پس از بررسی، امتیازدهی و تایید صلاحیت، لیست نهایی آنها برای صدور احکام به معاونت توسعه مدیریت و منابع ارسال شد.


وی با تاکید بر کارایی و اثر بخشی بالاتر پروتکل های نظارتی داخلی نسبت به دستگاه های نظارتی برون سازمانی، گفت: كنترل های داخلی، مهمترین بخش در همه نظام های نظارتی هستند که می توانند به شرط کارآمدی؛ کم هزینه، موثر و مفید باشند و این موضوع بسیار حائز اهمیت است.


مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت اقتصاد ادامه داد: مشکل دیگر، عدم هماهنگی بین بازرس ها و مدیران ذیربط در دستورالعمل ماده 91 و 92 قانون مدیریت و روابط بین بازرسی و مدیران استانی، نحوه فعالیت و ارائه گزارش آنها است در حالی که  تمامی رویه ها و نحوه فعالیت آنها در دستورالعمل مربوطه پیش‌بینی شده است.


عبدالهی اظهار داشت: مطابق ماده ۹۱ و ۹۲ ، از بازرس ها گزارش ماهانه خواهیم گرفت و هر شش ماه بر عملکرد آنها نظارت می کنیم و در صورتی که ضعف عملکرد وجود داشته باشد با همکاری و هماهنگی مدیران، از ادامه فعالیت بازرس ها تجدیدنظر می شود.


این گزارش حاکی است، در ادامه جلسه، متن سوگند نامه بازرسان ماده 91 و 92 قانون مدیریت خدمات کشوری قرائت و جلسه با پرسش و پاسخ اعضا به پایان رسید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0