شنبه, 10 خرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ 
  • کد خبر : ۱۸۱۶۷۲
در اقتصاد هوشمند فعالیت ها و معاملات كنشگران اقتصادی در بستر زیر ساخت ها‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام می‌گیرد
نشست هم اندیشی انجمن اقتصاددانان ایران (شعبه شمال غرب) با سخنرانی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی و نائب رئیس انجمن اقتصاددانان تحت عنوان" هوشمند سازی در اقتصاد ایران" در محل این انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی، علی اصغر عباس زاده با مرور تاریخچه توسعه اقتصادی در ایران به عدم موفقیت ایران در طول تاریخ به دستیابی توسعه اقتصادی پرداخت و کمبود منابع مالی، هم پوشانی و موازی کاری مراجع تصمیم گیری، نبود نظام آماری دقیق و مناسب، چالش های مدیریتی، وجود بروکراسی های سنگین اداری، اشکالات وارد بر ساختار اقتصادی و ... را از دلایل عدم موفقیت ایران در تحقق توسعه برشمرد.

وی ضمن اشاره به مطالعات انجام گرفته در زمینه توسعه اقتصادی، بر نیاز کشور به تغییر جهشی در جهت توسعه تاکید کرد و افزود: در این راستا هوشمندسازی اقتصاد می تواند کارآمد باشد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی ضمن ذکر مزایای اقتصاد هوشمند، تفاوت آن را با اقتصاد دیجیتال بیان کرد و گفت: در اقتصاد هوشمند فعالیت ها و معاملات کنشگران اقتصادی در بستر زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام می گیرد؛ در این اقتصاد، هوش مصنوعی در کنار هوش انسانی قرار می گیرد و کاغذ، تعامل حضوری، شعب فیزیکی و ... به سمت حذف شدن میل می کند.

 عباس زاده اظهار داشت: اقتصاد هوشمند بر شش پایه اصلی هویت دیجیتال، سواد دیجیتال، امنیت دیجیتال، دسترسی دیجیتال، دارایی دیجیتال و قانون زیست و کسب و کار دیجیتال استوار است. مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان وظیفه اداره کل امور اقتصادی و دارایی به عنوان زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی را همکاری با دیگر دستگاهها برای فراهم کردن زیرساخت ها و سپس تاثیرگذاری بر روابط بین کنشگران اقتصادی اعلام نمود و ابراز امیدواری کرد که بتوان فضا را برای استفاده از ابر  فرصت اقتصاد هوشمند مهیا کند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0