دوشنبه, 16 تير 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ 
  • کد خبر : ۱۸۱۸۱۰
حفظ سرمایه گذاری های خارجی اولویت سازمان سرمایه گذاری است
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران گفت: حفظ سرمایه گذاری های خارجی از اولویت های این سازمان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، "سید علی محمد موسوی" در نشست با مدیران و کارشناسان مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد افزود: قبل از تشدید تحریم ها بسیاری از کشورهای خارجی در ایران سرمایه گذاری کردند که لازم است از حقوق سرمایه گذاران صیانت شود.

وی گفت: باید تلاش کنیم تا نگرانی ها و مشکلات فراروی سرمایه گذاران خارجی که در ایران فعالیت دارند  را برطرف کنیم.

موسوی با بیان اینکه همچنین در شرایط تحریم باید برنامه کوتاه مدت و بلند مدت و هدف گذاری لازم را داشته باشیم گفت:  یک هزار و 200 شرکت خارجی در ایران سرمایه گذاری کردند.

وی تجدید نظر در قوانین و مقررات سرمایه گذاری را از دیگر اولویت ها برشمرد و گفت: برخی از این قوانین نیازمند اصلاح و بازنگری است و از نمایندگان مجلس می خواهیم در این زمینه دولت را یاری کنند.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با بیان اینکه برخی کشورهای از جمله چین، ترکیه، عراق و افغانستان از سرمایه گذاری در ایران استقبال می کنند؛ بر جذب منابع خارجی این کشورها تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط موجود باید از همه ظرفیت ها حتی سرمایه گذاری کوچک و خرد استفاده کنیم.

معاون وزیر اقتصاد ادامه داد: در شرایط تحریم به لطف خدا و با همت و تلاش دولت، مجلس و متولیان امور از تحریم ها عبور خواهیم کرد و به صادرات مطلوب و مورد نظر دست خواهیم یافت.

وی در بخش دیگری از سخنانش یزد را دارای توانمندی ها و پتانسیل های خوب اقتصادی خواند و با تاکید بر شکوفایی این ظرفیت ها گفت: امیدواریم با همت و تلاش مسئولان، "یزد" به بهشت سرمایه گذاری کشور تبدیل شود.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم در این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت سرمایه گذاری استان گفت: زیرساخت های لازم برای این بخش در استان فراهم است و امیدواریم بتوانیم با عبور از تحریم ها به رونق سرمایه گذاری دست یابیم.

"علی نمازی" افزود: در شرایط تحریم نیز تلاش خود را برای جذب سرمایه گذاری به کار خواهیم گرفت و همه چیز را برای دست یافتن به شرایط بهتر آماده خواهیم کرد.

وی گفت: سال گذشته 11 مجوز سرمایه گذاری خارجی با حجم سرمایه گذاری 750 میلیون یورو برای استان صادر  شد و  27  میلیون یورو برای شش طرح سرمایه گذاری خارجی در استان جذب شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0