دوشنبه, 12 خرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ 
  • کد خبر : ۱۸۱۸۱۱
نشست سرمایه گذاری و رونق تولید در یزد برگزار شد
نشست رونق تولید و سرمایه گذاری با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، نمایندگان مردم استان یزد در مجلس شورای اسلامی فعالان بخش خصوصی و مدیران دستگاههای عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در محل استانداری یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، هدف از برگزاری این نشست بحث و تبادل نظر در خصوص سرمایه گذاری، بررسی ظرفیت های این بخش و بررسی مشکلات فرا روی آن اعلام شد.

استاندار یزد در این نشست با تاکید بر به کارگیری همه ظرفیت ها و پتانسیل های استان برای تحقق رونق تولید، گفت: اولویت های سرمایه گذاری استان با توجه به ‌اسناد توسعه و آمایش استان مشخص شده است.‌

"محمدعلی طالبی" با اشاره به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان گفت: مهم ترین نیاز‌ی که امروز در حوزه سرمایه‌گذاری ‌استان داریم توجه به همه پتانسیل ها و ظرفیت های استان در حوزه های مختلف است.

وی ادامه داد: در اولویت ها و نگاه ‌جدید به فرصت های سرمایه گذاری در استان در کنار موانع و
چالش هایی از قبیل مسئله محیط زیست، کمبود منابع آب و وجود فارغ التحصیلان بیکار به همه ظرفیت ها و توانمندی های استان از جمله پتانسیل های علمی توجه شده است.

طالبی افزود: توسعه گردشگری، توجه به انرژی‌های نو و تجدید پذیر، حوزه فناوری، صنایع های‌تک و دانش بنیان ازجمله این اولویت هاست که با توجه به اسناد توسعه و آمایش استان مشخص شده است.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: رویکردهای توسعه‌ای استان در گذشته، سبب مهاجرت تعداد قابل توجهی از افراد با سطح تحصیلی پایین به استان شده و از طرق دیگر فارغ التحصیلان استان به دلیل نبود فرصت شغلی از استان خارج می‌شدند که سعی داریم یک توازنی را در بحث مهاجرت‌های استان یزد ایجاد کنیم.

طالبی ‌گفت: رویکردهای توسعه استان باید منطبق بر شرایط دینی، اجتماعی و فرهنگی باشد و می توان ‌با قاطعیت گفت اولویت های جدید در استان در حوزه سرمایه گذاری و تولید بیشتر منطبق بر شرایط استان است.

"طالبی" همچنین به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید اشاره و بیان کرد: با توجه به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب و رویکردهای دولت تدبیر و امید، همه ظرفیت ها و پتانسیل های استان را برای تحقق رونق تولید در استان به کار گرفته ایم که از آن جمله می توان به برگزاری مستمر و منظم جلسات ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و شوراهای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری استان اشاره کرد.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: با توجه به هماهنگی، همکاری و تعامل دستگاه‌های مختلف، ‌حمایت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نوع نگاه مسئولان کشوری، در حال حاضر شرایط خوبی در استان در رابطه با جذب سرمایه گذاری و رونق تولید داریم که امیدواریم همه مسئولان قدر این فرصت را بدانند و برای توسعه استان نهایت تلاش خود را انجام دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد در این نشست با بیان اینکه بیشترین میزان سرمایه گذاری استان در بخش تولید برق است گفت: در حوزه صنعت و معدن نیز اقداماتی صورت گرفته است.

"سید مسعود عظیمی" محیط زیست و آب را از چالش های فراروی سرمایه گذاری برشمرد و افزود: باید به سمتی حرکت کنیم که با حفظ و تثبیت اشتغال موجود، شغل های پایدار را در استان ایجاد شود  و در این راستا می توانیم از ظرفیت های علمی ، نخبگان و ثمر تلاش 25 سال صدرنشینی کنکور استفاده کنیم.

وی از الحاق  ۴۳۵ هکتار به منطقه ویژه اقتصادی یزد با تصویب دولت خبر داد و گفت: در این محدوده توسعه استان در حوزه سلامت دنبال خواهد شد.

در این نشست نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران و نمایندگان بخش های خصوصی و دولتی دیدگاهها و نقطه نظرات خود را در خصوص رونق تولید،سرمایه گذاری، مسایل و مشکلات این بخش ارائه کردند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0