دوشنبه, 12 خرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ 
  • کد خبر : ۱۸۲۰۷۲
مولدسازی و فروش اموال و دارائی های مازاد دستگاههای اجرایی در استان الزام قانونی دارد
نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس قانون, دستگاههای اجرایی مکلف به مولدسازی اموال و دارائی های مازاد خود هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویر احمد، غضنفر آرام بیان داشت: مولدسازی، مجموعه فعالیت ها و اقداماتی است که منجر به پویاسازی دارایی‌های ایستا و راکد، استفاده مطلوب از اموال و دارائی های مازاد دولت در جهت تخصیص بهینه امکانات و ایجاد منابع مالی پایدار از طریق مولدسازی اموال و در نتیجه کاهش هزینه‌های عمومی دولت می شود.

وی بیان داشت: در اجرای جزء 1 بند "ه" تبصره 12 قانون بودجه سال 1398 دستگاههای اجرایی مکلف به شناسایی و احصاء اموال مازاد و اعلام به وزارت امور اقتصادی و دارایی هستند تا این وزارتخانه بر اساس تکلیف مصرح در بند "پ" ماده 10 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه نسبت به مولدسازی دارائی های دولت و اموال غیرمنقول مازاد دستگاه های اجرایی اقدام نماید.

آرام، دستیابی به اطلاعات قابل اتکاء به اموال و دارائیهای دولت، ایجاد بانک یکپارچه اطلاعات از اموال و دارائی ها، ایجاد یک مکانیزم کارآمد برای شناسایی اموال دولت، تصمیم گیری درخصوص فرایند واگذاری و نقل و انتقال اموال، استفاده بهینه از دارائی های مازاد دولت و تامین منابع مالی پایدار برای دولت از این طریق را از جمله مزایای اجرای این طرح برشمرد و اظهار داشت: این طرح از اولویت های کاری اداره کل امور اقتصادی و دارایی در استان است و مکاتبات لازم با دستگاههای اجرایی استان در راستای اجرای این طرح صورت گرفته و انتظار داریم در راستای اجرای قانون، دستگاههای اجرایی استان هرچه سریعتر نسبت به شناسایی و احصاء اموال و دارائیهای مازاد خود و اعلام به این اداره کل اقدام نمایند.

آرام تصریح کرد: چنانچه دستگاههای اجرایی در این امر کوتاهی نمایند اداره کل امور اقتصادی و دارائی استان راسا اقدام به اینکار خواهد کرد و لیست دارائی های استان به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارسال خواهد گردید.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان افزود: پس از ارسال لیست دارائی های مازاد دستگاههای اجرایی استان به وزارت اقتصاد، مجوز فروش این اموال صادر و از طریق برگزاری مزایده عمومی اقدام خواهد شد و وجوه حاصل از فروش این اموال نیز به حساب خزانه داری کل واریز خواهد گردید.

وی بیان داشت: دولت و مجلس در حال تهیه قانونی برای هزینه کرد این وجوه هستند که به احتمال زیاد بخش قابل توجهی از این وجوه در جهت پرداخت پاداش بازنشستگان و بازخرید کارکنان دولت و نیز پرداخت بدهی های دولت هزینه خواهد شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0