دوشنبه, 12 خرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ 
  • کد خبر : ۱۸۵۲۸۳
آگاهی از الزامات اقتصاد هوشمند یكی از مباحث مهم در توسعه اقتصادی خراسان رضوی است
حسین امیر رحیمی در اولين نشست با کارکنان امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی که همزمان با هفته دولت انجام شد، اظهار داشت: آگاهی از الزامات اقتصاد هوشمند یکی از مباحث مهم در توسعه اقتصاد استان است که راهگشای اقتصاد کشور در شرایط کنونی نیز می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی، مدیر کل جدید اقتصادی استان با اشاره به دوره های مختلف انقلاب صنعتی بیان داشت: از سال ۲۰۱۶ نسل  چهارم انقلاب صنعتی با مباحثی مثل هوش تجاری و ارتباط هوشمند اشیا با اینترنت آغاز شده است و از آنجایی که مولفه های اقتصادی استان خراسان رضوی قابل تطبيق با نسل چهارم مي باشد اين استان در چند سال آینده مي تواند در رشد اقتصادی کشور موثر وپیش رو باشد.

وی اظهار داشت: امیدواریم با همکاری سایر ادارات و دستگاه‌های اجرایی بتوانیم دوره موفقی را با هم شروع نمائيم.

رحیمی اقتصاد ايران را دارای پتانسیل بالای رشد و توسعه دانسته و تصریح کرد: اگر شرایط تحریم و محدوديت هاي ديگر نباشد، اقتصاد کشور مي تواند جزو اقتصادهای برتر دنیا قرار ‌گیرد.

وی افزود: با وجود تحميل شرایط تحریم سنگین تر از دوره های قبل، پايداري اقتصاد ايران بسيار در مقايسه با دوره هاي قبلي بيشتر است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال جاری رشد اقتصادی منفی است و تشكيل سرمایه‌ برای تولید رخ نداده است، سال سختی از نظر اقتصادي پیش رو داریم که وظیفه همه ما به عنوان شهروندانی که دانش وتخصص این کار را داشته و در ارگان مرتبط وتخصصي فعالیت می‌کنیم، این است که هزینه های تشریفات زايد را کاهش داده و هزینه های خارج از هزینه جاری نداشته باشیم. همچنین با اصلاح رويه هاي مصرفي خود در امور مصرفی و هزینه‌ای، به بهبود این شرایط کمک کنیم.

در پایان این مراسم از "اسد دغاغله" به عنوان آزاده جنگ تحمیلی به مناسبت سالروز ورود آزادگان تقدیر شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0