يکشنبه, 26 خرداد 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ 
  • کد خبر : ۱۸۱۲۹۲
وزير اقتصاد در جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان عنوان کرد؛
بیشترین گلایه مردم، عدم اطلاع رسانی از وقوع سیل بود
وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان گفت: هیچ بحث و شکی در خصوص سنگینی حجم سیل در استان گلستان نیست ولی گلایه های مردم از عدم اطلاع رسانی های جدی و شفاف در این زمینه بود. 

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دكتر فرهاد دژپسند با بيان اينكه سیل اخیر درحالی اتفاق افتاد که بسیار سنگین تر از تجربه سيل سال ١٣٨١ بود، افزود: اين سيل خسارت بسیار کمتری به مردم وارد کرد. 

وی با اشاره به اینکه مدیران به شدت درگیر این حادثه تلخ بودند، اظهار داشت: مردم در شهرستان هاي گنبد و آق قلا نگران امنیت خانه های خود هستند. 

وزیر اقتصاد در خصوص پیشگیری و پیش بینی این حوادث طبيعي، تصریح کرد: واحدهای مسکونی که بیمه بودند با حضور شخص مدیرعامل بیمه ایران در ناحیه امن قرار گرفتند.

 وی ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ بیمه، گفت: از آنجا که اقتصاد استان بر پایه کشاورزی است، بیمه محصولات کشاورزی می تواند در این خصوص راهگشای کشاورزان استان باشد. 

 دژپسند با تاكيد بر واگذاری وام و تسهیلات به سیل زدگان در راستای گذر از وضعیت فعلی، افزود: باید در این خصوص تعیین تکلیف شود، چراکه ساکنان مناطق سیل زده در بازپرداخت وام ها به مشکل برخواهند خورد. 

وزير اقتصاد خاطر نشان كرد: علاوه بر لایروبی رودخانه ها باید در پی انجام برنامه ریزی طرح های بنیادی بلند مدت تر باشیم. 

 دژپسند همچنین ضمن تاکید بر تغییر ساختار اقتصادی استان، اظهار داشت: برای این استان نیاز است چاره اندیشی اساسی طی برنامه های میان مدت متمایل به بلند مدت صورت گیرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0