جمعه, 27 دی 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۱۲ 
  • کد خبر : ۱۸۴۸
بعد از انقلاب اسلامی تحول بنیادی در سرمایه گذاری دولت در این استان ایجاد شد
وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه شورای گفتگو و نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی و تجار سیستان و بلوچستان در زاهدان با بیان اینکه جنوب شرق و شرق کشور بویژه سیستان و بلوچستان از نظر زیرساخت ها محروم هستند گفت: به برکت انقلاب اسلامی تحول بنیادی در سرمایه گذاری دولت در این استان ایجاد شده است.
به گزارش شبکه اخههبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در این جلسه که بیش از ۴ ساعت به طول انجامید با بیان این مطلب اظهار داشت: رونق سرمایه گذاری و تولید، رویکرد جدی دولت است تا از این مسیر شاهد کاهش تورم، افزایش تولید و اشتغال در کشور باشیم.


وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان از ظرفیت های فراوانی نظیر تجارت، معادن، اقتصاد آب، کشاورزی و غیره برخوردار است که می توان با سرمایه گذاری در این بخش ها ، توسعه، اشتغال و تولید را برای منطقه به ارمغان آورد.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان همچنین از سرمایه انسانی مطلوبی نیز برخوردار است گفت: اگر برنامه راهبردی مناسب برای استان تدوین و بر روی آن نظارت و پیگیری لازم صورت گیرد می توان شاهد پیشرفت این نقطه از ایران اسلامی بود.


وزیر اقتصاد همچنین با بیان اینکه هدف دولت،  با حمایت از تولید و سرمایه گذاری ، کمک همه جانبه به مردم است اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار، کاهش آسیب های نظام مالیاتی و گمرک با رویکرد ایجاد رونق و تسهیل شرایط کسب و کار مورد توجه قرار دارد.


دژپسند تاکید کرد: سیستان و بلوچستان با برخورداری از فرصت قرار گرفتن در منطقه  مرزی و داشتن تنها بندر اقیانوسی کشور و دسترسی به بازارهای آسیای میانه می تواند سرمایه های خارجی را با سودآوری خوب جذب کند.


وی افزود: راه موثر برای رفع شکاف سرمایه و ایجاد موتور رشد منطقه، سرمایه گذاری خارجی در سیستان و بلوچستان است.


وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد، تنها منابع دولتی  سبب رفع مشکلات  سیستان و بلوچستان نمی شود ، بلکه همت و بسیج همه ی افراد و بخش خصوصی را می طلبد.


وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان هم اینک در رده های نخست جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور قرار دارد گفت: می توان ضمن جلب نظر سرمایه گذاران خارجی با استفاده از تسهیلات بانکی و منابع صندوق توسعه ملی و ترکیب این سرمایه ها ، توسعه این استان را رقم زد.

دژپسند با اشاره به تسهیلات اعطایی بانک ها در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در 9 ماهه نخست امسال 14 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در این استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه رمز جهش اقتصاد سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری است اظهار داشت: ضروریست یک دروازه مشترک بین ایران و پاکستان ایجاد شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بر راه اندازی مرکز سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان نیز تاکید کرد و گفت: به خانم ریگی، که فرزند این استان است و اخیرا به عنوان دومین سفیر زن و سفیر کشورمان در برونئی انتخاب شده تاکید کردم، اگر شما از ظرفیت آن کشور و ثروت های مردمش برای سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان بهره بگیرید و سرمایه را به این استان سوق دهید این بزرگترین خدمت به کشور است.


گفتنی است در این نشست ۴ ساعته فعالان اقتصادی استان به تفصیل مشکلات و مسایل خود را طرح و وزیر اقتصاد نیز به همراه معاونین خود ضمن استماع مشکلات،  دستورات مشخص و صریحی را برای رفع موانع و مشکلات مطرح شده صادر کرد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.6.0
    V5.5.6.0