پنج‌شنبه, 23 مرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۹/۲۸ 
  • کد خبر : ۱۸۸۲
نهایی شدن دستور كار و تركیب اعضای هشت هسته اندیشه ورزی وزارت اقتصاد
وزیر امور اقتصادی و دارایی از نهایی شدن ترکیب اعضا و دستور کار تعداد هشت هسته از 10 هسته اندیشه ورزی پیش بینی شده این وزارتخانه خبر داد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند طی سخنانی در نخستین جلسه هسته اندیشه ورزی و تصمیم سازی ارتقاء عملکرد نظام مالیاتی که با حضور رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور، معاونین این سازمان، صاحب نظران و اساتید دانشگاه، نمایندگانی از مجلس شورای اسلامی و بخش خصوصی برگزار شد، با اعلام این خبر اظهار داشت: خوشبختانه بحث تشکیل هسته های اندیشه ورزی خیلی خوب در افکار عمومی جا افتاده و نشانه آن هم این این است که در محافل مختلف، از من گزارش عملکرد این هسته ها را مطالبه می کنند.

وی گفت: زمانی که قرار شد مسئولیت وزارت اقتصاد را بر عهده بگیرم، یکی از تاکیدات من این بود که لازمه عبور از شرایط فعلی، ایجاد یک وفاق تخصصی بین اندیشمندان و صاحب نظران اقتصادی با وزارت اقتصاد است تا بتوانیم به طور سازماندهی شده و سیستماتیک، از نظرات و ایده های آنها، متناسب با موضوعات، دغدغه ها و وظایف این وزارتخانه، بهره مند شویم. 

وزیر اقتصاد افزود: یکی از مهم ترین انتظارات از هسته اندیشه ورزی و تصمیم سازی نظام مالیاتی در حال حاضر این است که به ما  در یافتن پاسخی برای این سوال کمک کند که چکار کنیم تا در شرایط افت عایدات نفتی، درآمدهای غیر نفتی دولت را افزایش دهیم، بدون اینکه به رکود دامن زده شود.

دکتر دژپسند با تاکید بر اینکه هسته اندیشه ورزی و تصمیم سازی نظام مالیاتی باید در بحث سیاستگذاری و بهبود عملکرد، به سازمان امور مالیاتی کشور، کمک کند، یکی دیگر از انتظارات خود از هسته اندیشه ورزی و تصمیم سازی نظام مالیاتی را، ارائه ایده های کاربردی و برنامه های راهبردی در حوزه سیاست های مالی عنوان کرد.
 
گفتنی است، در انتهای این نشست حاضرین به ارائه دیدگاه های خود پیرامون سازو کار و فرآیند ارتقا کارآمدی هسته های اندیشه ورزی پرداختند.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0