دوشنبه, 20 مرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ 
  • کد خبر : ۱۹۰۵
در مقابله با تحریم ها كاركشته شده ایم
وزیر اقتصاد با تأکید بر اینکه عبور از شرایط تحریم سخت نیست، گفت: در ۴۰ سال اخیر در مقابله با تحریم‌ها کارکشته شده‌ایم.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در حاشیه همایش استانداران سراسر کشور که در سالن اجتماعات وزارت کشور برگزار شد، با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: از همه فرصت‌ها برای مقابله با دشمن در زمینه اقتصاد استفاده خواهیم کرد چون در مقابله با تحریم‌ها از ابتدای انقلاب تجارب خوب و موثری داریم.
 

وی با بیان اینکه برنامه‌های مناسبی برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی تدوین شده است، افزود: در روز تعطیل نیز کارگروه‌های اقتصادی فعال، نشست خود را برگزار می‌کنند و از تمام امکانات برای پیشبرد اقتصاد کشور استفاده می‌کنیم.
 

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه عبور از شرایط تحریم، سخت نیست، عنوان کرد: دستگاه‌های ذی‌ربط، برنامه‌ریزی کاملی برای این موضوع دارند و کمی باید سختی را تحمل کرد اما مسئولان باید سختی بیشتری را تحمل کنند.
 

وی درباره تحریم‌های آمریکا و میزان سرمایه‌گذاری خارجی با اعمال این تحریم‌ها گفت: در این جلسه مقرر شد از ظرفیت‌های داخلی و بومی استان‌ها استفاده شود و بتوانیم عملکرد خوبی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی داشته باشیم.
 

وزیر اقتصاد با تأکید بر اینکه درصدد هستیم نظام مالیاتی و گمرکی کشور را چابک کنیم، تصریح کرد: جلسه مشترک وزارت اقتصاد با استانداران برای حل مشکلات و اصلاح نظام بانکی صورت خواهد گرفت که قطعاً سرعت کار را افزایش می‌دهد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0