پنج‌شنبه, 23 مرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ 
  • کد خبر : ۱۹۱۴
واگذاری سهام دولت در یك بانك و دو شركت دولتی بزرگ از فردا
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در جلسه معارفه خود، از آغاز فرآیند واگذاری سهام دولت در یک بانک و دو شرکت بزرگ دولتی از فردا (یکشنبه) خبر داد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دژپسند طی سخنانی در این مراسم که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان ارشد بخش های دولتی و خصوصی کشور و مدیران این وزارتخانه برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: امشب بطور رسمی، این خبر از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام و از فردا پذیره نویسی بانک مورد نظر و دو شرکت دولتی مذکور آغاز می شود.
 

دژپسند همزمانی جلسه رای اعتماد مجلس و معارفه خود با دو رویداد "انجام عملیات محرم در دوران دفاع مقدس" و "مناسبت 13 آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی" را بیانگر دشواری راه و ضرورت ایثار و از خودگذشتی توسط مجموعه کارکنان و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی برای انجام این مسئولیت خطیر دانست.
 

وی با اشاره به ناکامی آمریکا در به زانو در آوردن اقتصاد ایران در سال های اوج جنگ تحمیلی، این موضوع را حاوی این پیام مهم خواند که وجود یک اراده و عزم آهنین در مسئولان برای بی اثر نمودن نقشه های دشمن، ضروری است؛ اراده ای که به گفته وی، وجود آن نزد مجموعه کارکنان، مدیران و معاونین وزارت متبوع، مشهود است.
 

دکتر دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه، انتظارات عنوان شده از سوی معاون اول رییس جمهور از وزارت اقتصاد، به مدد سرمایه انسانی توانمند در این وزارتخانه، قطع به یقین قابل تحقق است، افزود: البته بدیهی است که تنها نمی توان به سرمایه های موجود در وزارت اقتصاد بسنده کرد، بلکه باید از ظرفیت و سرمایه گسترده انسانی کشور نیز بهره جست.
 

دژپسند در همین راستا، یکی از برنامه های اصلی خود را تشکیل هسته های اندیشه ورزی عنوان و اعلام کرد: این هسته ها با حضور نمایندگان مجلس، بخش خصوصی و دانشگاهیان به منظور بهره گیری حداکثری از تمام سرمایه ها و تجربیات موجود، شکل خواهد گرفت.
 

وی با تاکید بر اینکه وضعیت امروز ما به لحاظ سرمایه انسانی اصلا با گذشته قابل مقایسه نیست، گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، حداکثر 50 نفر اقتصادادن تحصیلکرده در کشور داشتیم، در حالی که امروز صاحب جمع زیادی از اقتصاددان ها هستیم که توانسته اند طی یک دوره طولانی، تجربه اندوزی در عرصه سیاست گذاری و اجرا را پشت سر بگذارند و امروز مشتاقانه آماده همکاری هستند.
 

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سه سال باقیمانده از عمر دولت دوازدهم حداقل می بایست بتوان، 20 درصد از اموال و دارایی های هفت هزار، هزار میلیارد تومانی دولت را به عنوان اهرمی برای مولد سازی دارایی ها استفاده نمود، تصریح کرد: روی همین اصل است که معتقدم نباید معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور را در حد خزانه دار و معاون هزینه صرف، تقلیل دهیم.
 

دژپسند همچنین، در راستای تاکیدات رییس جمهور، یکی دیگر از برنامه های اولویت دار خود را اصلاح نظام بانکی به ویژه واگذاری اموال مازاد و بنگاه های اقتصادی بانک ها خواند.
 

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جلسات اخیر با دولتمردان مبنی بر اینکه در کنار وجود قوانین خوب، باید نظارت خوب هم در اجرای آنها وجود داشته باشد، اظهار داشت: من شخصا این روحیه را دارم که آنچه بیان می کنم و برنامه ریزی و تدوین می شود را تا حصول نتیجه پیگیری کرده و این سرلوحه فعالیت های من در وزارت اقتصاد خواهد بود.
 

وی گفت: لازمه تحقق این امر، وجود یک بخش خصوصی قوی است که در بند های نخست سیاست های ابلاغی اصل 44 قانون اساسی نیز بر آن تاکید شده است.
 

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه خوشبختانه فضای کسب و کار از ابتدای دولت یازدهم، بهبود مناسبی پیدا کرده است، تصریح کرد: البته کماکان فاصله زیادی با تکالیف مصرح در قانون برنامه ششم توسعه در این ارتباط داریم که امیدواریم با همکاری بیشتر سایر دستگاه های اجرایی، هر چه سریع تر این فاصله کاهش یابد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0