جمعه, 20 تير 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ 
  • کد خبر : ۱۹۲۳
دژپسند گزینه نهایی سكان‌داری وزارت اقتصاد
در اجرای اصل 133 قانون اساسی، طی نامه ای رسمی از سوی رئیس جمهور به رئیس مجلس شورای اسلامی، فرهاد دژپسند به همراه مشخصات، سوابق و برنامه های پیشنهادی، برای سکان‌داری وزارت امور اقتصادی و دارایی معرفی شد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، در این نامه که صبح امروز در صحن علنی مجلس قرائت شد، "فرهاد دژپسند" به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی برای اخذ رأی اعتماد معرفی شد.

فرهاد دژپسند، اقتصاددان، فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد در مقطع دکترا و استادیار دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی است و در حال حاضر ریاست مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان برنامه و بودجه کشور را بر عهده دارد.

این گزارش حاکی است، دژپسند کار خود را در بخش های مختلف اجرایی کشور از پایین ترین سطوح، آغاز و عهده دار مسئولیت های مختلفی در بخش اقتصادی کشور به ویژه حوزه برنامه و بودجه بوده است.

برخی سوابق اجرایی وزیر پیشنهادی اقتصاد عبارت از "دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از سال 1394 تا 1396"، "معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور از سال 1394 الی شهریور 1396"، "معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور از مهر 1392 تا سال 1394"، "معاون امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی از شهریور سال 1384 تا آبان 1385"، " معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت بازرگانی از سال 1380 تا 1384"، " مشاور معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور" و "مدیرکل دفتر اقتصاد کلان سازمان مذکور" است.

گفتنی است، پس از استیضاح "مسعود کرباسیان"، دومین وزیر اقتصاد دولت دکتر روحانی در چهارم شهریور ماه، سید رحمت اله اکرمی، معاون نظارت مالی و خزانه دار کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب و در ادامه، فرهاد دژپسند نیز به عنوان گزینه نهایی از سوی رئیس جمهور برای سکان داری وزارت اقتصاد به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0