جمعه, 20 تير 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ 
  • کد خبر : ۱۸۷۷۸۴
اظهارات رئیس کل سازمان خصوصی سازی در سی و دومین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت اقتصاد:
96 درصد واگذاری های سازمان خصوصی سازی با موفقیت همراه بوده است
اظهارات رئیس کل سازمان خصوصی سازی در سی و دومین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت اقتصاد: 96 درصد واگذاری های سازمان خصوصی سازی با موفقیت همراه بوده است/سازمان خصوصی سازی در ارایه اطلاعات باید بصورت اتاق شیشه ای باشد/اطلاعات مربوط به کلیه بنگاههای قابل واگذاری به تفکیک استان در سایت سازمان خصوصی سازی قرار گرفته است/با هدف بررسی میزان همخوانی اطلاعات و گزارشات ارسالی توسط خریداران شرکتهای واگذار شده با واقعیت، قرار است بصورت سر زده نیز از بنگاهها و شرکتهای واگذار شده بازدید کنیم/"انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات" بعنوان اولویت دولت در راستای شفافیت و پاسخگویی به مردم است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، علیرضا صالح در سی و دومین جلسه شورای اطلاع‌رسانی روابط عمومی های وزارت امور اقتصادی و دارایی که صبح امروز در محل سازمان خصوصی سازی برگزار شد، ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در مجموعه روابط عمومی وزارت اقتصاد گفت: این اقدامات به دلیل حجم بالای کارها قابل قیاس با سایر وزارتخانه ها نیست.

 

رئیس کل سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: یکی از نکات اصلی اطلاع رسانی در سازمان خصوصی سازی این است که هم اقدامات انجام شده و هم برنامه های آتی را در هر دو مورد اطلاع رسانی کنیم تا در خصوص اقدامات صورت نگرفته از مردم راهکار دریافت کنیم. 

 

وی افزود: بر این اساس اگر نتوانیم اطلاع رسانی مناسبی از مجموعه اقدامات انجام شده ارایه نکنیم تصویر واقعی از عملکرد خود در ذهن جامعه ایجاد نکرده ایم.

 

صالح با اشاره به این که از زمان شکل گیری این سازمان تا کنون بیش از 150 هزار میلیارد تومان واگذاری با قیمت زمان واگذاری انجام شده، تاکید کرد: از این میزان واگذاری حدود 145 هزار میلیارد تومان واگذاری با موفقیت انجام شده و تنها حدود 5 هزار میلیارد تومان واگذاری که تنها 4 درصد از کل واگذاری ها را شامل می شود، با مشکلاتی مواجه بوده است.

 

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه این سازمان از جمله دستگاه هایی است که باید صد درصد اطلاعات آن در اختیار مردم قرار گیرد، اظهار داشت: بر این اساس یکی از اولین اقداماتی که باید در این زمینه انجام شود تبدیل سازمان خصوصی سازی به اتاق شیشه ای است.

 

وی اعلام کرد: یکی از اقداماتی که در ماههای اخیر در سازمان خصوصی سازی انجام شده درج اطلاعات مربوط به کلیه بنگاههای قابل واگذاری به تفکیک استان در سایت این سازمان است.

 

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: در گام بعدی قصد داریم سامانه نظارتی در این سازمان تشکیل دهیم تا نظارتهای پس از واگذاری شرکتها را افزایش داده و این کار را دقیق تر انجام دهیم.

 

صالح در خصوص اقدامات انجام شده در راستای شفافیت اطلاعات نیز گفت: بنا داریم همه واگذاریهای خود را در بورس اوراق بهادار انجام دهیم تا واگذاریهای این سازمان با شفافیت بیشتری انجام شود.

 

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: همچنین در راستای اطلاع رسانی گسترده، جزئیات مربوط به تمامی واگذاری های پرحاشیه سازمان خصوصی سازی از جمله ایران ایرتور، هپکو، آلومینوم المهدی، پالایش نفت کرمانشاه و ... بر روی سایت این سازمان قرار گرفته است.

 

صالح گفت: علاوه بر اقدامات ذکر شده بنا داریم به صورت سر زده نیز از بنگاهها و شرکتهای واگذار شده بازدید کنیم تا از این طریق میزان همخوانی اطلاعات و گزارشات ارسالی توسط خریداران شرکتهای واگذار شده با چقدر با واقعیت را از نزدیک بررسی کنیم.

 

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در پایان ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: باید شجاعت و دلاوری های بسیجیان در عرصه های مختلف از جمله جنگ تحمیلی و موضوعات فرهنگی را گرامی بداریم، چرا که در طی 4 دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، این نهاد کارنامه خوبی از خود در همه عرصه ها ارایه داده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0