دوشنبه, 16 تير 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ 
  • کد خبر : ۱۸۷۸۴۷
اظهارات پیمان میرآب مشاور وزیر اقتصاد در امور جوانان در نشست با دانشجویان دانشگاه های بوعلی سینا، آزاد اسلامی و پیام نور همدان:
تلاش می كنیم رابطه دو سویه وزارت اقتصاد و جامعه علمی گسترش پیدا كند
اظهارات پیمان میرآب مشاور وزیر اقتصاد در امور جوانان در نشست با دانشجویان دانشگاه های بوعلی سینا، آزاد اسلامی و پیام نور همدان:تلاش می كنیم رابطه دو سویه وزارت اقتصاد و جامعه علمی گسترش پیدا كند/ با بهره گیری از شبكه تعاملی تحلیل گران جوان اقتصاد ایران می توانیم ارتباط مناسبی با بدنه علمی و پژوهشی دانشگاه های كشور داشته باشیم/ "اكونت" باعث افزایش مشاركت جوانان كشور در فرآیند سیاست گذاری و تصمیم گیری حوزه اقتصادی كشور می شود.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، پیمان میراب آستانه با بیان این مطلب در نشست با دانشجویان دانشگاه های بوعلی سینا، آزاد اسلامی و پیام نور همدان اظهار داشت: هدف از حضور در جمع اساتید و دانشجویان جوان، تبادل نظر با صاحب نظران حوزه اقتصاد و انتقال بی واسطه پیشنهادات و مطالب کاربردی و نوآورانه آنان  به وزیر اقتصاد است. ما امیدواریم بتوانیم رابطه دو سویه میان این وزارتخانه و جامعه علمی کشور را هر چه بيشتر  گسترش و استمرار دهیم.


مشاور وزیر اقتصاد در امور جوانان، در ادامه تصریح کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی با نقش آفرینی در تصمیمات اقتصادی کشور به دنبال افزایش اثربخشی این تصمیمات است. تصمیماتی که بر بسیاری از حوزه ها از جمله خود دانشگاه ها و عملکرد آنها اثر می گذارد.


میراب افزود: اعتقاد و صبغه دکتر دژپسند در کسوت هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی سبب شده است تا ایشان شناخت خوبی از ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه های کشور داشته باشند و این مسئله موجب شده ایشان بصورت مستمر پیگیر مشارکت دانشگاه ها و صاحبنظران دانشگاهی بالاخص صاحبنظران جوان اقتصادی در تصمیم سازی های اقتصادی باشند. خواست و پیگیری ایشان خود میتواند تقویت کننده رابطه وزارت اقتصاد و دانشگاه ها باشد.


وی با بیان اینکه، ما نمی توانیم چالش های اقتصادی کشور را بدون کمک اندیشمندان اقتصادی حل کنیم، تصریح کرد: هسته های اندیشه ورزی در وزارت اقتصاد برای کمک به خط مشی گذاری های مجموعه وزارت اقتصاد تشکیل شده است.


میراب ضمن معرفی شبکه تعاملی تحلیل گران جوان اقتصاد ایران (اکونت) بیان داشت: با بهره گیری از این شبکه تعاملی می توانیم ارتباط مناسبی با بدنه علمی و پژوهشی دانشگاه های کشور داشته باشیم.


وی گفت: یکی از مزایای این شبکه تعاملی عدم محدودیت حضور اعضاء به لحاظ سن و موقعیت جغرافیایی است.


مشاور وزیر اقتصاد در امور جوانان اظهار داشت: هدف ما تقویت ارتباط مجموعه تصمیم گیری وزارت اقتصاد با دانشگاه ها و مجامع علمی کشور است.


وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و وزیر اقتصاد بر استفاده از جوانان و ایده های نوآورانه گفت: اکو نت باعث افزایش مشارکت جوانان کشور در فرآیند خط مشی گذاری ها  و تصمیم گیری  های حوزه  اقتصادی کشور می شود که با توجه به اینکه دانشگاه ها محل و محور اصلی تولید علم و نوآوری هستند، امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.


میراب با معرفی اتاق های فکر شبکه اکونت افزود: در شرایط امروز کشور موضوع تامین مالی چه در خصوص دولت و چه بنگاه ها  از اهمیت بسزایی برخوردار است و پیشنهادات صاحبنظران اقتصادی در خصوص این موضوع بسیار می تواند کمک رسان باشد.


وی اظهار داشت بهبود فضای کسب و کار، هوشمندسازی اقتصاد ، توسعه بازارهای مالی و  تسهیل تجارت، مدیریت مولدسازی دارایی های دولت، نظارت مالی بر فعالیت های دولت و توانمند سازی بخش خصوصی بویژه حمایت از استارت آپ ها از جمله دیگر موضوعاتی هستند که اندیشمندان اقتصادی باید در آنها به کمک وزارت اقتصاد بیایند.


وی افزود: جذب سرمایه گذاری خارجی توسط استان های کشور اقدامی بسیار ارزشمند و راهگشا برای توسعه استان است و دانشگاه های کشور به عنوان اتاق های فکر باید به یاری نهادهای استانی کشور  برای افزایش تامین مالی از محل این منبع بیایند.


در پایان مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور جوان از صاحبنظران اقتصادی در خواست کرد برای بیان پیشنهادات و نظرات خود در حوزه های مختلف اقتصادی از طریق شبکه اکونت به آدرس اینترنتی https://econet.mefa.ir/ مراجعه نمایند.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.7.4.0