يکشنبه, 15 تير 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ 
  • کد خبر : ۱۹۵۱۰۱
در حاشیه یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی بورس و در گفتگو با خبرنگار شادا اعلام شد:
ذبیح الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور گفت: در این جلسه به یكسری تفاهمات با سازمان بورس رسیدیم از جمله اینكه، كلیه استعلامات بین دو سازمان بصورت الكترونیكی و در كوتاه ترین زمان ممكن اتفاق بیافتد و بتوانیم در آینده نزدیك، در قالب یك پنجره واحد به همكاری با هم ادامه دهیم
در حاشیه یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی بورس و در گفتگو با خبرنگار شادا اعلام شد: ذبیح الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در این جلسه به یکسری تفاهمات با سازمان بورس رسیدیم از جمله اینکه، کلیه استعلامات بین دو سازمان بصورت الکترونیکی و در کوتاه ترین زمان ممکن اتفاق بیافتد و بتوانیم در آینده نزدیک، در قالب یک پنجره واحد به همکاری با هم ادامه دهیم / وی افزود: امیدواریم در هفته قوه قضاییه بتوانیم تفاهم نامه ای در جهت تسهیل امور با سازمان بورس و اوراق بهادار به امضاء برسانیم / رییس کل سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این گفتگو اعلام داشت: امروز به تفاهماتی در حوزه ارتباطات سازمان بورس و اوراق بهادار با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور رسیدیم و خوشبختانه بحث های خوبی در جلسه مطرح و قرار شد یک میز خدمت ویژه در بازار سرمایه با این سازمان داشته باشیم.

سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در  یکصد هشتاد و یکمین جلسه  شورای عالی بورس جهت راه اندازی پنجره واحد و میز خدمت ویژه به تفاهم رسیدند.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، ذبیح الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در در حاشیه این جلسه در ارتباط با مفاد و تفاهمات  یکصد هشتاد و یکمین جلسه  شورای عالی بورس در گفتگو با خبرنگار شادا اظهار داشت: در راستای اقتصاد مقاومتی، در جلسه امروز شورای عالی بورس و اوراق بهادار، موضوع تعامل سازمان بورس با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دستور کار قرار گرفته بود.  
وی گفت: ما در این جلسه به یکسری تفاهمات با سازمان بورس و اوراق بهادار رسیدیم از جمله اینکه، کلیه استعلامات بین دو سازمان بصورت الکترونیکی و در کوتاه ترین فرصت ممکن اتفاق بیافتد و بتوانیم در آینده نزدیک، در قالب یک پنجره واحد به همکاری با هم ادامه دهیم.
خدائیان افزود: همچنین در مواردی که لازم باشد اجراییه ای صورت بگیرد، با توجه به الکترونیکی شدن فرآیند های اجرای اسناد رسمی می توان از این فرصت برای سرعت بخشیدن به کارها استفاده کرد.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در جلسه امروز تصمیم گرفتیم در ارتباط با استعلامات سازمان بورس از بانک های اطلاعاتی ما و بالعکس، در جهت اجرای اسناد رسمی، نهایت تعامل را داشته باشیم.
وی تصریح کرد: برای انجام این امور مقرر شد، موضوعات دسته بندی شوند تا در هفته قوه قضاییه بتوانیم تفاهم نامه ای در جهت تسهیل امور با هم داشته باشیم.
خدائیان افزود: در همین راستا، کارگروهی مامور تدوین این تفاهم نامه شدند تا بتوانیم در این فرصت کوتاه آن را اجرا کنیم.
این گزارش حاکی است، حسن قالیباف اصل رییس کل سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه این جلسه شورای عالی بورس و اوراق بهادار به خبرنگار شادا گفت: امروز به تفاهماتی در حوزه  ارتباطات سازمان بورس با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور رسیدیم و خوشبختانه بحث های خوبی در این جلسه مطرح و قرار شد یک میز خدمت ویژه در بازار سرمایه با این سازمان داشته باشیم.
وی گفت: همچنین در مورد اسناد و مدارک مورد نیاز در بازار سرمایه و نیز بحث پنجره واحد مباحث و توافقاتی بین دو سازمان انجام شد.
قالیباف اظهار داشت: خوشبختانه این توافق امروز شکل گرفت که طی دوسه روزآینده این تفاهم نامه امضاء شود  تا به این ترتیب اقداماتی که ارتباط بین بازار سرمایه و سازمان ثبت اسناد را شکل می دهد انجام پذیرد و بسیاری از فرایندهایی که بین بازارسرمایه و سازمان ثبت اسناد انجام می شود با سهولت و سرعت زیاد انجام شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0