چهارشنبه, 1 آبان 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ 
  • کد خبر : ۱۸۲۰۶۸
باحضور مشاور وزیر در امور ایثارگران وزارت اقتصاد
همایش خادمان و سفیران ایثار در مشهد برگزار شد
همایش خادمان و سفیران ایثار با حضور مشاور وزیر در امور ایثارگران، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و امور مالیاتی استان خراسان رضوی، مدیر کل بنیاد شهید استان و مشاورین امور ایثارگران دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استانها در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان جنوبی، در ابتدای این مراسم مدیرکل امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اهمیت و ارزش والای هرگونه تلاش و فعالیت برای ایثارگران اظهار امید واری کرد: نتایج مطلوب این همایش هرچه زودتر مشمول جامعه ایثارگری وزارت متبوع شده و حاضرین خاطره خوبی از این حضور داشته باشند.

 در ادامه مشاور وزیر در امور ایثارگران نیز با تأکید بر اهمیت کار کردن برای ایثارگران گفت: کار کردن برای ایثارگران با توجه به برخی نگاه ها، کار سختی است و گاهی مانند یک جنگ است. ولی کار جهادی و ارزشمند همیشه با دشواری همراه می باشد.

 حجت الاسلام ثقفی هدف از این همایش را بررسی مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری وزارت متبوع و همچنین قدردانی از زحمتکشان این عرصه در جوار مضجع شریف حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) دانست.

در این جلسه مدیر کل بنیاد شهید استان خراسان رضوی، دبیر شورای مشاورین وزرا و مدیرکل منابع انسانی بانک مرکزی سخنانی را ایراد نمودند و در جلسه پرسش و پاسخ، مسائل و مشکلات ایثارگران وزارت متبوع مورد بررسی قرار گرفت.

 

 گفتنی است، در ابتدای این جلسه پیام وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص این همایش توسط حجه الاسلام ثقفی قرائت شد.

در متن این پیام آمده است:

 ایثار و شهادت از مفاهیم و ارزشهای متعالی اسلامی و دینی است که مومنان راستین و مجاهدان راه خدا با نیل به آن به مقام رفیع "عندربهم یرزقون" دست یافتند. ایثارگری در راه خدا نشانه رشد و بالندگی و بصیرت انسان های عاشق و مجذوب حق است. آنان که با ایمان و معرفت، شجاعت و کرامت و عزت حق طلبی و عدالت خواهی را ترسیم و مشعلی فروزان و الگویی ماندگار برای جامعه خود گشتند. آن اسطوره های والا مقامی که آوازه ایمان و صلابت شان بر فراز قله رفیع ایثار و جانفشانی می‌درخشد و پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی به پاس دلاوری های آنان استوار و به اهتزاز در آمده است و اکنون قدرت و اقتدار مثال‌زدنی کشور بزرگ ما به پاس جان‌نثاری آنان بوده وبدون تردید حماسه‌آفرینی زنان و مردان بزرگ تاریخ ساز و افتخار آفرین عرصه ایثار، جانبازی، شهادت و مقاومت در تمامی ازمنه تاریخ این مرز و بوم ضامن بقاء، عزت و آزادگی ملت شریف ایران است. بی شک هرعزم و تلاشی در جهت زنده نگهداشتن یاد و خاطره این اسطوره های همیشه جاودان تاریخ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شایسته تقدیر است و خدمت به این عزیزان که از زیباترین جلوه خلقت و ارزشمندترین فعل صالحان است ، خاص پرورش یافتگان مکتب سرخ علوی و عاشورایی حسین بن علی (ع) است و به پاس این خدمت بزرگ به درگاه الهی سجده شکر به جا می آوریم .

اینجانب در این برهه حساس از تمامی خدمتگزاران عرصه وزارت امور اقتصادی و دارایی و دستگاههای تابعه اعم از مدیران، کارکنان و پرسنل محترم در تمامی مسئولیت‌های شرعی و قانونی به ویژه ایثارگران ارجمند انتظار اکید دارم (همانگونه که بارها و با تأکید بیان داشته ام) با نگرش و حرکت جهادی و ایثار گرانه یعنی با تأسی به فرهنگ غنی ایثار و شهادت نسبت به انجام وظایف خویش اقدام نموده و از هیچ کوشش و تلاشی در جهت برون رفت از مشکلات، به منظور حفظ و حراست از عزت و اقتدار کشور و توسعه بیش از پیش آن در همه ابعاد دریغ نگردد که قطعاً انتظار شهیدان والامقام این مرز و بوم نیز همین است.

 در خاتمه درود و سلام بی پایان ما به امام عزیز و تمامی یادگاران و میراث داران فرهنگ غنی و اصیل ایثار و شهادت و پرچمداران ایثار و فداکاری که همچون ستارگان فروزان در کنار خورشید امامت و ولایت درخشیدند. باردیگر از همه شما عزیزان خدمتگزار به ایثارگران گرامی که در سال ۹۷ زمینه بالندگی و برتری وزارت متبوع را در بین تمام دستگاه‌های اجرایی کشور فراهم نموده اید، تقدیر و تشکر نموده و آرزوی سربلندی و سعادت برای ملت شریف و نظام جمهوری اسلامی و دوام عمر پربرکت و اقتدار بیش از پیش برای رهبر معظم انقلاب اسلامی دامت برکاته را از درگاه احدیت می نمایم.

 فرهاد دژپسند

 وزیر امور اقتصادی و دارایی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.0.0
    V5.5.0.0