چهارشنبه, 1 آبان 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ 
  • کد خبر : ۱۸۲۰۷۰
تعداد 41 فرصت سرمایه گذاری در كردستان آماده ارائه به سرمایه گذاران است
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان با اشاره به اینکه این استان ظرفیت سرمایه گذاری خارجی را دارد، گفت: تاکنون 41 فرصت سرمایه گذاری براساس فرمت های بین المللی تدوین و آماده ارایه به سرمایه گذاران است

 به گزارش روابط عمومی اداره کل  امور اقتصادی و دارایی استان کردستان، محمد عظیم ملک در حاشیه بازدید از نمایشگاه رونق تولید و معرفی توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط کردستان اظهار داشت: استان کردستان نیاز دارد که قابلیت ها و ظرفیت ها و پتانسیل های آن بیشتر به بازار شناسانده شود و یکی از راه های تحقق این مهم برپایی نمایشگاه است.

 وی اضافه کرد: دستگاه های حمایتی هم چون سازمان صمت، شرکت شهرک ها ومرکز خدمات سرمایه گذاری استان با تمام توان در خدمت تولید کننده و بخش صنعت هستند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان افزود: می طلبد فعالان اقتصادی بخش های خصوصی و دولتی هم برای معرفی استعدادها و توانمندی های تولیدات استان به بازارهای داخلی و خارجی نهایت همکاری را باهم داشته باشند.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کردستان یادآور شد: هرچند در شرایط اقتصادی امروز کشور ، تحریم های ظالمانه آمریکا، وجوددارد  ولی تولیدکنندگان با تمام توان چرخ های تولید را همچنان فعال نگه داشتند وتوانستند با رونق تولید وصادرات غیر نفتی این تهدید را به فرصت تبدیل کنند و این بیانگر همت والا، عزم راسخ و توانمندی و ظرفیت حوزه تولید است.

وی بر یافتن بازارهای هدف داخلی و خارجی تاکید کرد و گفت: قوانین حمایت از سرمایه گذار خارجی در مراکز خدمات سرمایه گذاری استانها وابسته به سازمان سرمایه گذاری وکمکهای فنی واقتصادی  ایران جزو قوانین مترقی و به روز در دنیا است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان با اشاره به اینکه مرکز خدمات سرمایه گذاری در استان ها به ریاست استاندار و دبیرخانه ادارات امور اقتصادی و دارایی ایجاد شده است، اظهار داشت: این مرکز حمایت خود را از امنیت سرمایه خارجی اعلام کرده است.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان  با اشاره به اینکه به همت کارشناسان مجرب این اداره کل بسته و فرصت های سرمایه گذاری در استان توسط شرکت مشاور وبراساس فرمتهای بین المللی تدوین و تهیه شده است، اعلام کرد: تاکنون 41 فرصت سرمایه گذاری در استان به دو زبان فارسی و انگلیسی آماده ارائه به سرمایه گذاران خارجی است. ودفترچه فرصتهای سرمایه گذاری استان هم به زبان کردی تهیه شده است

وی با بیان اینکه کردستان توانایی و ظرفیت سرمایه گذاری خارجی را دارد، گفت: تاکنون نمونه های موفق سرمایه گذاری خارجی هم چون سیگار سقز، زرکوه قروه، آپادانا، فولاد در استان داشتیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.0.0
    V5.5.0.0