يکشنبه, 6 بهمن 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ 
  • کد خبر : ۱۸۵۲۸۵
با حضور آیت الله ناصری امام جمعه یزد
نشست مدیران استانی وزارت اقتصاد در یزد برگزار شد
نشست استانی مدیران استانی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان یزد با حضور آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به میزبانی سرپرستی شعب بانک ملی استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، مدیر کل اقتصادی استان طی سخنانی در این نشست، با گرامی داشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: در راستای

سیاست های وزارت اقتصاد، بهبود محیط کسب و کار در استان از اولویت های مهم این مجموعه است و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

علی نمازی افزود: تحقق درآمدهای مصوب استان، افزایش جلب مشارکت های بخش خصوصی در طرح ها و پروژه های استان، ساماندهی اموال کلیه دستگاههای اجرایی، گسترش پژوهش های های اقتصادی، توسعه سیستم های نظارت بر اجرای بودجه استانی و راهبری استقرار نظام حسابداری بخش عمومی در استان از دیگر اولویت های مهم در بخش مالی است.

وی ستاد درآمد و تجهیز منابع استان، درامد مصوب استان درسال 98 را دو هزار و 334 میلیارد تومان اعلام کرد که نسبت سال قبل 47 درصد افزایش دارد.

نمازی گفت: همچنین امسال با تصویب قانون، 287 میلیارد تومان از محل فروش معادن به درآمدهای استان اضافه شده است که 60 درصد آن برای انجام فعالیت های عمرانی به استان بازخواهد گشت.

وی با بیان اینکه در سه ماهه اول سالجاری 346 میلیارد تومان از درآمدهای مصوب استان وصول شده است این میزان را رضایت بخش ندانست و اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال بتوانیم به اهداف تعیین شده در برنامه برسیم.

در این نشست مدیران استانی وزارت اقتصاد گزارشی از عملکرد و فعالیت های حوزه کاری خود ارائه کردند.

توجه به سیاست های پولی و ارزی، حمایت بانک ها از تولید و اقتصاد و اختصاص بخش مهمی از منابع خود به این امر، هدایت  تسهیلات بانکی در چرخه اقتصاد استان، تصویب و راه اندازی مناطق ویژه اقتصادی در شهرستان های استان، رفع مشکلات ارزی و زیر ساخت های صادرات و واردات، ضرورت افزایش ضریب نفوذ بیمه و رشد بیمه زندگی، تعیین تکلیف کالاهای قاچاق و کاهش پرونده های این بخش  از مهمترین مباحث مطرح شده بود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.6.0
    V5.5.6.0