شنبه, 10 اسفند 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ 
  • کد خبر : ۱۸۶۴۱۱
مولایی پور در نشست ستاد سرمایه‌گذاری شهرستان لاهیجان:
همه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند در راستای رفع مشكلات زیرساختی سرمایه‌گذاران تلاش نمایند
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان در نشست مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی استان که به منظور حساس‌سازی، آموزش و فعالسازی ستادهای شهرستانی سرمایه‌گذاری، با حضور مسوولان و کارشناسان مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان گیلان و همچنین مدیران، نمایندگان دستگاههای مختلف و فعالان اقتصادی در فرمانداری شهرستان لاهیجان برگزارشد، اطلاع‌رسانی دقیق و فنی سرمایه‌گذاران را مبنای فرهنگ‌سازی در حوزه سرمایه‌گذاری دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادیو دارایی استان گیلان، منصور مولائی پور درخصوص فضای کسب و کار کشور گفت: در حال حاضر فضای کسب‌ و کار در کشور مناسب نیست و با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در کشور انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی توجه ویژه‌ای به سرمایه‌گذاران داشته باشند. وی رتبه ایران را در تمامی شاخص‌های جهانی کسب و کار بالای 100 دانست و خاطرنشان ساخت: برخورد ما با بخش خصوصی مساعد نبوده و همه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند در راستای رفع مشکلات زیرساختی سرمایه‌گذاران تلاش نمایند و می بایست حداقل یک فرصت سرمایه‌گذاری در قالب پکیج استاندارد ارائه نمایند.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری در خصوص ویژگی های پکیج سرمایه‌گذاری توضیح داد:  این پکیج ها باید سه ویژگی داشته باشد: مطالعات فنی، مالی، زیست محیطی و... آن انجام شده باشد، زیرساختهای لازم پروژه اعم از آب، برق، گاز، راه و... در آن لحاظ شده و در انتها مجوزهای لازم از منابع طبیعی، محیط زیست، جهاد کشاورزی، صنایع و... اخذ شده باشد تا  سرمایه‌گذار در پیچ و خم کار اداری دلسرد و مأیوس نشود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان ضمن اشاره به روش های نوین تامین مالی افزود: تمامی مدیران اجرایی میبایست اشراف لازم به قانون بودجه کشور که برنامه مالی یک ساله دولت را تشریح مینماید و نیز قانون برنامه ششم توسعه داشته باشند تا بتوانند از ظرفیت های تعیین شده  نظیر اسناد خزانه، اسناد تسویه و اسناد تهاتر در تامین منابع مالی مورد نیاز خود استفاده نمایند.

وی یادآور شد: اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان آمادگی کامل جهت همکاری با دستگاه های اجرایی در استفاده از این ظرفیت قانونی را دارد و در صورت اقدام و درخواست و ارسال مدارک مورد نیاز توسط دستگاه اجرایی، در اسرع وقت پیگیری های لازم صورت خواهد پذیرفت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0