شنبه, 10 خرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ 
  • کد خبر : ۱۸۷۰۸۷
نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان فارس خبر داد:
افزایش چهار برابری سرمایه گذاری خارجی فارس در سال 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل
دائی نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری فارس در مصاحبه با سرویس اقتصادی روزنامه خبر جنوب از تصویب شش طرح سرمایه گذاری خارجی با حجم سرمایه گذاری 108 میلیون دلار طی شش ماهه اول سال 1398 در استان فارس خبر داد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل که رقمی در حدود 26 میلیون دلار بوده، افزایش چهار برابری را نشان می دهد.

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس همچنین تاکید نمود: علیرغم تحریم های همه جانبه بین المللی که مبادلات بانکی و نقل و انتقالات سرمایه نقدی و غیرنقدی را با محدودیت های بسیار روبرو می سازد، شش طرح سرمايه‌گذاري خارجي ديگر نيز به ارزش بالغ بر 70 ميليون دلار در دستور کار مرکز خدمات سرمایه گذاری فارس قرار دارد و اميد است با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت‌های قابل توجه استان، ميزان سرمايه‌گذاري خارجي در سال جاري كماكان افزايش يافته و استان پهناور فارس در جايگاه شايسته خود از لحاظ رشد وتوسعه اقتصادي قرار گيرد.

دائی اظهار داشت: طرح های سرمایه گذاری خارجی استان از ابتدای سال جاری در بخش های صنعت، انرژی های نو و ساختمان اجرایی خواهد شد و کشورهای ایتالیا، آلمان، هلند، چین و افغانستان به ایران سرمایه خارجی خواهند فرستاد. وی محل اجرای پروژه ها را شهرستانهای شیراز، آباده و مهر اعلام نمود و اظهار داشت: اشتغالزایی این پروژه ها بالغ بر 200 نفر پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد در طول چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، میزان جلب سرمایه گذاری خارجی استان فارس معادل دو میلیارد و چهارصد میلیون دلار بوده است که مبلغ یک میلیارد و سیصد میلیون دلار آن مربوط به عملکرد سه سال اخیر می باشد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0