يکشنبه, 22 تير 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ 
  • کد خبر : ۱۸۸۶۱۵
مدیرکل دفتر سرمایه گذاری استانداری یزد:
چهارده تفاهم نامه اقتصادی و زیر بنایی در سفر رئیس جمهوری به یزد امضا شد
مدیر کل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری یزد با اشاره به سفر استانی رئیس جمهوری و دولت دوازدهم به یزد گفت: در این سفر 14 تفاهم نامه اقتصادی و زیر بنایی در بخش های مختلف به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، سید کمال نورالدینی افزود: مرحله اجرایی برخی از این تفاهم نامه ها آغاز شده است و برخی نیز در حال پیگیری برای اجرایی شدن می باشد.

وی تامین مالی طرح ها و واحدهای اقتصادی سرمایه در گردش، نیمه تمام و سرمایه گذاری استان با 54 هزار میلیارد تومان در مدت سه سال، سرمایه گذاری خطر پذیر در طرح های فناورانه استان با 24 میلیارد تومان و احداث سه شهرک صنعتی تخصصی غذا و دارو در تفت، طلا و جواهر و نساجی و پوشاک در یزد و 80 کارگاه در مناطق کمتر توسعه یافته با اعتباری افزون بر 506 میلیارد تومان از جمله این طرح ها
است.

نورالدینی اجرای طرح بررسی دام سبک دو هزار راسی با 32 میلیارد تومان از دیگر تفاهم نامه هایی عنوان کرد که عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل درون شهری و بین شهری را از دیگر تفاهم نامه ها عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به چالش های موجود در زمینه پسماند صنعتی با 70 میلیارد تومان اعتبار این بخش مدیریت خواهد شد.

نورالدینی تصریح کرد: احداث پایانه صادراتی محصولات گلخانه ای کشاورزی، فراورده های کشاورزی و صدور مجوز بارانداز نهاده های دامی ، مشارکت در طرح بازآفرینی و توسعه شهری محور پیامبر اعظم،  انتقال مدیریت مرکز داده استانی به دانشگاه یزد، تامین برق معادن استان و ارتقاء پایدار شبکه برق شهرستان های خاتم، میبد و تفت، همکاری دو جانبه در خصوص توسعه و ترویج صنعت فرش و حمایت از سرمایه گذاری در پروژه های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از دیگر تفاهم نامه ها می باشد.

وی گفـت: این تفاهم نامه ها با همکاری 14 بانک عامل، صندوق نوآوری و شکوفایی، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، اوقاف و امور خیریه، بهینه سازی مصرف سوخت، صندوق ملی محیط زیست، وزارت خانه های جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و تجارت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، کمیته امداد امام خمینی(ره) شرکت بازآفرینی شهری ایران، شرکت مادر تخصصی توانیر و مرکز ملی فرش ایران عملیاتی خواهد شد.

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری استانداری یزد اظهار امیدواری کرد با همت و تلاش دستگاههای استانی بتوانیم در مهلت تعیین شده طرح ها را به سرانجام برسانیم و گامی مهم در جهت رشد و توسعه استان برداریم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0