دوشنبه, 12 خرداد 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ 
  • کد خبر : ۱۸۹۱۷۰
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی:
صنعت بیمه یكی از منابع مهم در تامین مالی كشور است
جلسه انتخابات شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه در استان آذربایجان شرقی در محل سالن کنفرانس این اداره کل در تبریز تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی این جلسه  که با حضور مدیران و نمایندگان شعب شرکت‌های بیمه و صندوق تامین خسارتهای بدنی در استان آذربایجان شرقی تشکیل شد، گفت: یکی از موضوعات مهم و کلیدی در اقتصاد دنیا و به تبع آن در کشور ما مسأله رشد و توسعه اقتصادی است که بسیار مورد توجه واقع شده است.

علی‌اصغر عباس‌زاده افزود: یکی از ارکان‌های اساسی و پایه‌ایی این موضوع صنعت بیمه است که نه تنها در اقتصاد و در موضوع رشد اقتصادی قابل ملاحظه بوده بلکه از بنیانی‌ترین موضوعات اجتماعی است.

 وی اظهار داشت: صنعت بیمه نقش بسیار پر رنگ و ملموسی را در تأمین امنیت، آرامش و آسایش زندگی شهروندان ایفا می‌کند و مهم‌ترین متغیری است که جایگاه و رتبه کشور را در عرصه بین‌المللی از نظر رشد و توسعه تعیین می‌کند.

عباس‌زاده از جمله نهادهای ذیربط که با شرکت‌های بیمه در ارتباط هستند را نهاد قوه قضائیه، دادگستری، نیروی انتظامی، پزشکی قانونی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، استانداری، امور اقتصادی و دارائی و بیمه‌گذاران نام برد و گفت: بایستی در این تعامل هم حق و حقوق بیمه‌گذار رعایت شود و هم صیانت و حفظ حقوق و منافع قانونی و حرفه‌ای شرکت‌های بیمه‌ای رعایت گردد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی گفت: کارشناسان و مدیران با ایجاد زیر ساخت‌های مناسب در زمینه فروش بیمه‌ها موفق عمل کرده و با کمک به حل و فصل و رفع اختلافات حاصله توانسته‌اند رضایت بیمه‌گزاران را فراهم کنند و در جهت بهبود فضای کسب و کار نیز مفید و موثر باشند.

وی با اشاره به اینکه صنعت بیمه یکی از منابع مهم در تأمین مالی کشور می‌تواند مورد توجه قرار گیرد گفت: قطعاً با افزایش ضریب نفوذ بیمه باید اقداماتی را در جهت افزایش سود برای سرمایه‌گذاران در بیمه انجام دهیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0