جمعه, 15 فروردين 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ 
  • کد خبر : ۱۹۰۵۸۱
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد:
خارجی ها متقاضی احداث نیروگاه خورشیدی 300 مگاواتی در یزد هستند
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به استقبال خوب سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در تولید انرژی خورشیدی در یزد گفت: سرمایه گذاران خارجی متقاضی احداث نیروگاه خورشیدی 300 مگاواتی در یزد هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، "علی نمازی " به مناسبت دهه فجر در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان، یزد را نه تنها بهشت انرژی خورشیدی ایران؛ بلکه جهان توصیف کرد و افزود: هم اینک شش نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی با سرمایه گذاران خارجی در استان فعال است.

وی اضافه کرد: بر اساس بررسی های سرمایه گذاران خارجی، زوایه و تابش نور خورشید در استان یزد در کشور و در مقایسه با کشورهای جهان بی نظیر است و این امر به تائید موسسات تحقیقاتی کشورهای اروپایی نیز رسیده است.

وی با اشاره به جذب و جلب سرمایه گذاری به عنوان یکی از راهبردهای مهم استان گفت: 44 پروژه سرمایه گذاری خارجی در زمینه های انرژی خورشیدی، فروآلیاژها، بهداشت درمان، فولاد، عمرانی شهری، توریسم، صنعت و ابزارهای صنعتی از 13 کشور جهان در استان یزد وجود دارد که 24 مورد آن فعال است.

وی اظهار داشت: علی رغم محدودیت ها به واسطه تحریم های ظالمانه آمریکا، تلاش ها، فعالیت ها و اقدامات خوبی در بخش سرمایه گذاری در استان انجام شده است و اعطای مشوق ها ومعرفی فرصت های سرمایه گذاری،  ایجاد زیر ساخت و تلاش برای رفع موانع این بخش از جمله این اقدامات است.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد، رویکرد استان نسبت به جلب و جذب سرمایه گذاری داخلی را خوب ارزیابی کرد و افزود: در این زمینه سرمایه گذاران شاخص استان شناسایی شده اند و به زودی همایش جذب سرمایه گذاری داخلی در حوزه عمران شهری در یزد برگزار خواهد شد.

وی پذیرش بیش از 190 هیات سرمایه گذاری،  احصاء و تلاش برای رفع مشکلات این بخش به خصوص مسایل پیمانکاری، تحریم، نقل و انتقال ارزی، بازار فروش محصول و تامین مواد اولیه، تدوین اطلس سرمایه گذاری و نقشه راه تامین مالی خارجی سرمایه گذاری را از دیگر فعالیت های این بخش عنوان کرد.

وی از پایش بهبود فضای کسب و کار در استان خبر داد و گفت: در این زمینه با همکاری دستگاههای اجرایی 35 قانون مخل فضای کسب و کار در حوزه های مالیاتی، بانکی، گمرکی، تامین اجتماعی و غیره شناسایی و به دبیر خانه هیات مقررات زدایی کشور ارسال شده است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، تلاش برای بهبود محیط کسب و کار، نظارت مالی بر دستگاههای اجرایی که از اعتبارات دولتی استفاده می کنند، گسترش پژوهش های اقتصادی و مدیریت دبیرخانه ماده 251 مکرر قانون مالیات مستقیم را از دیگر راهبردهای استان یزد در بخش اقتصادی و مالی اعلام کرد.

دبیر ستاد درآمد و تجهیز منابع استان یزد همچنین با ارائه گزارشی از بخش مالی استان گفت: نظارت، ارزیابی و انضباط مالی دستگاههای اجرایی، مدیریت و مولد سازی دارایی های دولت و ساماندهی و تک برگی کردن اسناد هشت هزار ملک دولتی، ساماندهی بیش از دو هزار و 200 خودروی دولتی، مدیریت 30 میلیارد ریال اوراق  بهادار، مدیریت بدهی ها و مطالبات دستگاههای اجرایی،   حسابرسی مالی بیش از 20 نهاد عمومی غیردولتی و شهرداری ها، تامین مالی پایدار از طریق تحقق درآمدهای عمومی، مدیریت 270 میلیارد تومان نقدینگی اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای، پرداخت حقوق کارکنان دولت و ساماندهی حساب های دستگاههای اجرایی در بانک ها  از جمله اقدامات این بخش می باشد.

نمازی، از جذب 100 درصد اسناد خزانه و اوراق تهاتر طی سالهای گذشته و در دولت دوازدهم خبر داد و گفت: در سال مالی گذشته، 255 میلیارد تومان منابع مالی اسناد خزانه و تهاتر جذب شده است.

وی الکترونیکی شدن فعالیت خزانه استان را از دیگر اقدامات این اداره کل در دولت دوازدهم عنوان کرد و گفت: با هدف شفاف سازی فعالیت های مالی و خزانه داری، 90 درصد حساب های دستگاههای دولتی مسدود و هم اینک 600 حساب در  بانک مرکزی متمرکز شده است.

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه اختیارات رسیدگی به پرونده های ماده 251 مکرر قانون مالیاتی های مستقیم از سوی وزیر اقتصاد به استان ها تفویض شده است؛ از فعالیت هیات ویژه رسیدگی به پرونده های مورد اعتراض مودیان مالیاتی در استان خبر داد و گفت: سقف رسیدگی به پرونده های اشخاص حقیقی 50 میلیون تومان و اشخاص حقوقی 500 میلیون تومان است.

نمازی یاداور شد: با تشکیل هیات ماده 251 مکرر در استان، فرایند رسیدگی به پرونده ها کاهش یافته است و از اردیبهشت سال 97 تاکنون 909 پرونده رسیدگی،  190 پرونده رای نهایی صادر،20 پرونده هم رفع تعرض،  128 پرونده تعدیل مالیات و  بقیه تائید مالیات شده است.

وی عملکرد این بخش را رضایت بخش توصیف کرد و گفت: تشکل های بخش خصوصی رضایت خود را از عملکرد این هیات  و استاندار یزد نیز این موضع را به وزیر اقتصاد اعلام کرده اند.

این مقام مسئول در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص بیکاری در یزد نیز گفت: این معضل علت های مختلفی دارد که دستگاههای متولی آن را بررسی کرده اند؛ اما بد نیست بدانیم در یزد ظرفیت های بالایی در زمینه اشتغال ایجاد شده است و با توجه به مهاجر پذیر بودن استان یزد بخش مهمی از آن غیر بومی اشغال کرده اند ولی برای اشتغال برای افراد تحصیل کرده باید چاره اندیشی اساسی صورت گیرد.

 

 

رئیس شورای هماهنگی بانک های استان یزد:

فعالان اقتصادی و مردم 8/12 هزار میلیارد ریال به بانک های استان بدهکارند

 

رئیس شورای هماهنگی بانک های استان یزد گفت: فعالان اقتصادی و مردم 12 هزار و 800 میلیارد ریال به بانک های استان بدهکارند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، " محمد رضایی " به مناسبت دهه فجر در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان با بیان اینکه این میزان بدهی اثرات نامطلوبی برای اقتصاد دارد از بدهکاران خواست به بانک های استان مراجعه و مطالبات خود را سرو سامان دهند.

وی تعداد بانک های عضو شورای هماهنگی بانک های استان را 17 بانک اعلام کرد و اضافه کرد:  قصد نداریم به سمت کارهایی برویم که واحدهای اقتصادی تعطیل شود به دنبال تعامل هستیم.

وی میزان سپرده بانک های استان تا پایان دیماه را 254 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: 192 هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش های کشاورزی ، صنعت و معدن، قرض الحسنه خدمات، 40 هزار میلیارد ریال ضمامت نامه های بانکی و در مجموع 232 هزار میلیارد ریال جمع تعهدات و تسهیلات شبکه بانکی به فعالان اقتصادی و مردم است که میزان رشد منابع بانکی تا دیماه 24 درصد نسب به سال گذشته و میزان رشد تسهیلات 35 درصد است.

وی از اجرای طرح های بانکی از جمله نطارت و کنترل بانک مرکزی برفرایندهای بانکی و حمایت از طرح های اقتصادی و فعالیت اقتصادی تحت عنوان  طرح گام (گواهی اعتبار مولد ) خبر داد و گفت: در زمینه رفع مشکلات ارزی و ریالی اقداماتی خوبی انجام شده است و با توجه سال رونق تولید به این امر توجه کنند.

مدیر امور شعب بانک ملی استان یزد با ارائه گزارشی از عملکرد این بانک گفت: این بانک در پایان دیماه رتبه دوم کشوری را در میان تمامی بانکی ملی ایران کسب کرده است که این امر نشان از چابکی و پویایی است.

 

 

مدیر کل امور مالیاتی:

400 مودی مالیاتی جدید در استان یزد شناسایی شده اند

مدیر کل امور مالیاتی استان یزد با بیان اینکه رفتن به سمت درآمدهای مالیاتی به معنای افزایش مالیات نیست، بلکه به معنی شناسایی اقتصاد زیرزمینی و جلوگیری از فرار مالیاتی است گفت: در سه سال گذشته 400 مودی مالیاتی جدید شناسایی شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، " منوچهر اسدی " به مناسبت دهه فجر در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان افزود:  این تعداد، فاقد پرونده مالیاتی بوده اند و مالیات آنها تشخیص داده و حدود 350 میلیارد تومان مالیات آنها مطالبه شده است، بخشی از آن وصول و  فرایند قطعیت بخش دیگر در حال طی شدن است.

وی  با اشاره به محدود شدن درآمدهای نفتی به واسطه تحریم ها و تکیه بر منابع درآمدهای مالیاتی گفت: شرایط کشور و تحریم های ظالمانه،  بخش عمده ای از درآمدهای کشور را کاهش داد و در شرایط فعلی منابع اصلی درآمد دولت، مالیات است.

وی با بیان اینکه تکیه بر درآمدهای مالیاتی یک فرصت است و نه تهدید، مالیات را سالم ترین درآمد عنوان کرد و از اجرای موفق طرح جامع مالیاتی در استان خبر داد و گفت: یزد اولین استان موفق در این زمینه است.

 وی با بیان اینکه تمامی فرایند ارائه اظهار نامه های مالیاتی الکترونیکی شده است و نیاز به حضور مودی در اداره های مالیاتی نیست اظهار داشت: فرایند ابلاغ مالیاتی نیز تا اوایل سال آینده الکترونیکی خواهد شد.

مدیر کل امور مالیاتی استان یزد از برون سپاری فعالیت های مالیاتی وسایل نقلیه در دفاتر پیشخوان دولت خبر داد و گفت: فرایند مالیاتی نقل و انتقال املاک نیز به زودی در دفترخانه های اسناد رسمی  انجام می شود.

وی از رشد 300 درصد پرداخت عوارض قانونی مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری های و دهیاری ها از سال 92 تا کنون خبر داد و گفت: سال گذشته بیش از 300 میلیارد تومان و در 10 ماهه ابتدایی امسال 313 میلیارد تومان اعتبار در این بخش به شهرداری ها و دهیاوری ها پرداخت شده است تا صرف امور عمرانی و خدمات رسانی به مردم شود.

 

مدیر کل گمرک استان یزد:

واردات استان یزد بر محور تولید ملی و ایجاد اشتغال است

 

مدیر کل گمرک استان یزد با اشاره به اینکه واردات استان بر مبنای کالاهای مصرفی و غیرضرور نیست گفت: واردات استان بر محور تولید ملی و ایجاد اشتغال و در واقع واردات در خدمت صادرات است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، " محمد حسین سلمانی "به مناسبت دهه فجر در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان افزود: واردات استان اغلب ماشین آلات، لوازم و  قطعات یدکی و مواد اولیه خط تولید که در داخل کشور  قابل تامین نیست بوده است..

وی افزود: امسال تاکنون 88 هزار تن کالا به ارزش هفت هزار و440 میلیارد ریال به استان وارد شده است که به لحاظ وزن و ارزش 22 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.

مدیر کل گمرک استان یزد  گفت: در 10 ماهه سالجاری دو میلیون و 510 هزار تن  کالا به ارزش 400 میلیون دلار معادل  41 هزار میلیارد ریال از یزد به خارج از کشور صادر شده است که به لحاظ وزن 58 درصد و به لحاظ ارزش 110 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وی خاطر نشان کرد: در این مدت 41 هزار و 400 فقره اظهارنامه صادراتی داشته ایم که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 38 درصد افزایش دارد.

سلمانی با بیان اینکه به دنبال افزایش نرخ  ارز،  واحدهای تولیدی و صادر کننده به خصوص کاشی و سرامیک به دنبال واقعی کردن نرخ تولیدات خود بوده اند  گفت:  سال گذشته دو میلیون و  120 هزار تن  کالا به ارزش  26 هزار میلیارد ریال از یزد به خارج از کشور صادر و  59 هزار تن به ارزش هفت هزار و 540 میلیارد ریال وارد شده است.

وی میزان درآمد گمرک استان یزد در سالجاری را یک هزار و 21 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: 161 میلیارد ریال آن موضوع معافیت  ماده 119  قانون امور گمرکی( ماشین آلاتی که برای اولین بار در خط تولید قرار می گیرد) می باشد.

وی از اجرایی شدن کلیه رویه های قانونی قابل اعمال در گمرکات کشور شامل صادرات، واردات، ورود موقت، خروج موقت، مرجوعی، متروکه، ترانزیت داخلی و خارجی خبر داد گفت: در صورتیکه آمار صادرات کالاهایی که  تولید آن در یزد است در عملکرد استان یزد قرار گیرد آمار تجارت خارجی استان دقیق تر خواهد بود و افزایش خواهد یافت.

مدیر کل گمرک استان یزد از فعالیت چهار گمرک در یزد خبر داد و گفت: این تعداد در آینده به 10 گمرک افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه به منظور توسعه صادرات و واردات، تسهیلاتی در نظر گرفته شده است گفت: ارائه ضمانت نامه های بانکی، ارزیابی کالا در محل تولید و تسریع در ترخیص و ترخیص یکسره کالا های وارداتی از جمله این تسهیلات است.

مدیر کل گمرک استان یزد گفت: برای صادرات و واردات  سه مسیر  سبز، زرد و قرمز  تعریف شده است و  واحدهایی که زمینه تخلف ندارند در مسیر سبز  قرار می گیرند.

 

 

مدیر کل بیمه ایران در استان یزد:

بیمه ایران در یزد 144 میلیارد تومان خسارت به بیمه شدگان پرداخت کرد

 

مدیر کل بیمه ایران در استان یزد گفت: در ده ماهه سال جاری مبلغ  144 میلیارد تومان خسارت به بیمه گذاران و ذینفعان پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 31 درصد افزایش دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، " حسنعلی طالعی " به مناسبت دهه فجر در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان افزود: 84 میلیارد و 200 میلیون تومان در قالب شش هزار و 839  پرونده  بابت خسارت مالی و جانی اشخاص ثالت حوادث ترافیکی پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: همچنین 11 میلیارد و 400 میلیون تومان در قالب 356 پرونده به رانندگان مسبب حادثه و در رشته بیمه بدنه خودرو 17 میلیارد و 100 میلیون تومان در قالب چهار هزار و 528 پرونده پرداخت شده است.

وی تعداد شعب بیمه ایران را 6 شعبه و تعداد نمایندگی ها را  136 دفتر نمایندگی فروش حقیقی و حقوقی و 55 نمایندگی بیمه زندگی اعلام کرد و گفت: در  10 ماهه امسال  402 هزار فقره بیمه نامه درانواع رشته های بیمه ای صادر و 261 میلیارد  تومان حق بیمه تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 46 درصد رشد دارد.

طالعی گفت: با توجه به قانون برنامه ششم توسعه، صنعت بیمه مکلف شده است سهم بیمه های عمر از حق بیمه های بازرگانی را حداقل تا 50 درصد نسبت به سال پایه اجرای قانون برنامه افزایش  دهد که در این راستا شرکت سهامی بیمه ایران با طراحی محصولات بیمه ای با پوشش های متنوع در رشته بیمه های زندگی و اعطای نمایندگی به افراد واجد شرایط و ارائه آموزش های فنی و بازاریابی هدف مزبور را دنبال می کند.

مدیر کل بیمه ایران در استان یزد گفت: در این راستای پنج هزار و 451 فقره بیمه نامه عمرصادر و مبلغ 25 میلیارد تومان حق بیمه وصول شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 92 درصد رشد دارد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0