چهارشنبه, 9 مهر 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ 
  • کد خبر : ۱۸۶۹۰۷
در جریان سفر وزیر اقتصاد و جانشین رئيس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به استان خراسان رضوی صورت گرفت:
دژپسند در این سفر ضمن بازدید از پروژه خط انتقال پساب مشهد، استفاده از توان شركت های دانش بنیان برای اجرای این پروژه و انتخاب شیوه بیع متقابل برای تامین مالی آن را از جمله مزیت های این طرح دانست / وی اظهار داشت: در پروژه های زیر بنایی اقتصاد مقاومتی كمك های دولت باید نقش اهرمی در افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی داشته باشد
وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز در سفر به استان خراسان رضوی از خط انتقال پساب تصفیه خانه "خین عرب" به "پرکند آباد"در حاشيه كشف رود، بازدید کرد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در جریان بازدید از خط انتقال پساب تصفیه خانه خین عرب به پرکند آباد گفت:
استفاده از روش بیع متقابل از نکات مثبت این طرح است که می‌تواند برای دیگر نقاط کشور هم الگو قرار گیرد.


دژپسند استفاده از توان شرکت های دانش بنیان برای اجرای این پروژه را نيز از جمله ديگر مزیت هاي اين طرح دانست .


وی اظهار داشت: در پروژه های زیر بنایی اقتصاد مقاومتی، کمک های دولت باید نقش اهرمي در افزايش سرمايه گذاري بخش خصوصي داشته باشد.


وی در ادامه گفت: تامين مالي طرح هاي زيربنايي توسط دولت، سرمايه گذاري بخش خصوصي در طرح هاي تكميلي تامين آب مشهد را در پي داشته است.


وي همچنين اظهار داشت: طرح تامین آب شرب مشهد از طریق جایگزینی پساب، مهم است چون نه فقط نیاز آبی شهر مشهد را تامین می‌کند بلکه رونق تولید در این خطه را موجب می شود.


گفتنی است، در طرح مذکور، پساب مشهد تصفیه و پس از تایید مشخصات کیفی آن از سوی آب منطقه‌ای و شرکت آب و فاضلاب برای کشاورزی و صنعت در اختیار بهره برداران قرار می‌گیرد.


ظرفیت این مجتمع سالانه ۳۵ میلیون متر مکعب است و با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی راه اندازی شده است.


همچنین اجرای فاز دوم پروژه نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است که در صورت تامین، ۶ میلیون متر مکعب به ظرفیت سالانه آن افزوده می‌شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.12.0
    V5.7.12.0