• EN
جمعه, 4 تير 1400
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ 
  • کد خبر : ۲۰۸۰۶۸
اظهارات مشاور وزیر اقتصاد در امور ایثارگران در همایش ملی اسوه های ایثار:
خدمت به یادگاران عزیز شاهد و ایثارگر، عطیه ای الهی است
مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران طی سخنانی در همایش ملی اسوه های ایثار مجموعه خانواده وزارت اقتصاد، خدمت به یادگاران عزیز شاهد و ایثارگر را عطیه ای الهی دانست که خداوند متعال، آن را به بندگان خاص خود اعطا می کند.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، حجت‌الاسلام لطف الله ثقفی در این همایش که در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، ضمن تبریک سی و نهیمن سالگرد آزاد سازی خرمشهر، این رویداد تاریخی را از الطاف خداوند متعال و حاصل اخلاص و از خود گذشتگی و فداکاری رزمندگان گرانقدر اسلام عنوان کرد.


وی با اشاره به شرایط ابتدای شروع جنگ تحمیلی و مشکلات کشور در آن مقطع زمانی؛ و یادآوری فرموده امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه "خرمشهر را خدا آزاد کرد" ؛ مهم ترین عوامل موفقیت در فتح خرمشهر را رهبری مقتدرانه و معنوی و روشن بینی ایشان در تحلیل و خنثی سازی توطئه‌های استکبار جهانی در کنار عنایات ویژه اهل بیت عصمت و طهارت ارزیابی کرد.


مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه، حضور حدود ۷۴ هزار نیروی ایثارگر در بدنه وزارت اقتصاد را عامل برکت و منشاء اثرات خیر برای همگان دانست.

 

وی از جمله فعالیت های تخصصی نیروهای ایثارگر در وزارت اقتصاد را شامل مواردی چون "مشارکت در تدوین طرح بودجه ریزی بر مبنای عملکرد" و "ارائه پیشنهادات در خصوص اصلاح ساختاری و ارتقای فعالیت های بانکی، بیمه ای و بورسی" برشمرد و آن را حاصل همفکری و تلاش عزیزان در اتاق های فکر نیرو های متخصص ایثارگر عنوان کرد.

 

حجت الاسلام ثقفی مشاور وزیر اقتصاد در ادامه، ضمن تقدیر از خدمات و همراهی دکتر دژپسند با ایثارگران مجموعه، بر آمادگی بخش امور ایثارگران وزارتخانه برای ارتقای فعالیت ها و بهره مندی از نظرات نیرو های ایثارگر تاکید کرد.

 

وی خطاب به مسئولان ادارات امور ایثارگران دستگاه های زیر مجموعه از جمله بانک ها، بیمه ها و شرکت های دولتی اظهار داشت: خدمت به یادگاران عزیز شاهد و ایثارگر، عطیه ای الهی است که خداوند متعال، آن را به بندگان خاص خود اعطا می کند.

 

حجت الاسلام ثقفی؛ با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که زنده نگهداشتن نام شهدا را نیاز اساسی کشور عنوان نموده اند؛ اظهار داشت: اگر فرهنگ شهادت، عمومی شود، کشور و جامعه هرگز در مسیر حرکت به سوی رشد و توسعه همه جانبه، متوقف نخواهد شد.


وی افزود: فرهنگ شهادت به معنای تلاش بی شائبه و سرمایه گذاری از خود، برای اهداف بلند مدت نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران در ادامه به تشریح اقدامات انجام شده برای خانواده های ایثار گر در مجموعه وزارتخانه پرداخت.


این گزارش حاکی است، در بخش دیگری از این همایش سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ایراد سخنانی، بر اهمیت تاریخی فتح خرمشهر در برهه تاریخی مربوط پرداخت و همگان را به عبرت گیری از تاریخ دعوت کرد، چنانچه در قرآن کریم نیز چندین بار مورد تاکید قرار گرفته است.


بنا بر این گزارش، حجت الاسلام یوسفعلی شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به عنوان یکی دیگر از سخنرانان این همایش، موفقیت ملت ایران در فتح خرمشهر و سایر ادوار جنگ تحمیلی را ناشی از ایستادگی چهار نسل مختلف در کنار یکدیگر و زیر پرچم حضرت امام خمینی (ره) عنوان نمود.


این گزارش می افزاید: در خاتمه این همایش، هدایایی به برخی خانواده ها و کارکنان جانباز و ایثارگر مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی اهدا شد.


گفتنی است، محور های همایش ملی اسوه های ایثار، "شناسایی ظرفیت ها و توانمندی ایثارگران شاغل در وزارت امور اقتصادی و دارایی"، "تجلیل از مقام شامخ ۷۳ هزار شهید، ایثارگر و خانواده معظم ایثارگران"، "جانبازان مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی" و "تقویت فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت در فضای عمومی کشور" بود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.5.0
    V6.0.5.0