چهارشنبه, 9 مهر 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ 
  • کد خبر : ۱۸۷۰۸۱
نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران خبر داد:
حركت به سمت مسئله محوری در جلسات شورای هماهنگی مدیران استانی تابعه وزارت اقتصاد در تهران
در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در سال 1398 که در اداره گمرک تهران برگزار شد، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تهران در راستای حمایت از تولید کنندگان و رونق تولید از تغییر رویکرد و حرکت به سمت مسئله محوری در جلسات شورای هماهنگی مدیران تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران، فرزانه دهنادی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در این جلسه خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل این جلسات، طرح و بررسی مسائل و مشکلات مرتبط به دستگاه‌های تابعه وزارت متبوع در استان بوده و انتظار می‌رود با طرح مشکلات در شورا، ضمن ارائه راهکار‌های مناسب، اقدامات موثر و کارشناسی نیز در جهت رفع آنها انجام پذیرد.

 فرزانه دهنادی خبر داد: در راستای حمایت از تولید کنندگان و رونق تولید، با رویکردی جدید در شورا و حرکت به سمت مسئله محوری منبعد میزبان تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در استان خواهیم بود. لذا با استفاده از ظرفیت­های قانونی و اجرایی واحدهای تابعه وزارت اقتصاد، حل مسئله و مشکلات آنان بصورت موردی از وظیفه بسیار مهم این شوار خواهد بود و در این مسیر از هیچ گونه تلاشی کوتاهی نخواهیم کرد.

 در این جلسه، محمد مهدی برفامی مدیر کل گمرک تهران، به ارائه گزارشی از عملکرد، مشکلات و چالش­های موجود در خصوص ترخیص کالا پرداخت و عنوان نمود: در این شرایط تحریمی کشور، تولیدکننده سرباز اقتصادی است.

 وی ابراز امیدواری کرد، با بهبود تعامل بین تولید کننده و سیستم بانکی در سامانه امور جامع گمرکی بتوانیم با تسریع در ترخیص کالا کمک شایانی به تولید کننده داشته باشیم.

 این گزارش می افزاید، با حضور نماینده اتحادیه واردکنندگان دارو و دبیر انجمن تولیدکنندگان پلاسما در این جلسه مسائل و مشکلاتی در این حوزه مطرح گردید که پس از بحث و بررسی پیشنهادات و راهکار­­­های مناسب ارائه گردید.

 در پایان، اعضای حاضر در جلسه ضمن اظهار نظر پیرامون موضوعات مطروحه و جمع‌بندی مطالب توسط نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران با تصویب برخی از پیشنهادهای ارائه شده پایان یافت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.12.0
    V5.7.12.0