سه‌شنبه, 8 مهر 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ 
  • کد خبر : ۱۹۶۷۷۸
حضور رییس مجمع نمایندگان استان در اداره كل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی
نماینده مردم بجنورد درمجلس شورای اسلامی در اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی حضور یافت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی ، این دیدار با حضور پاکمهر نماینده مردم بجنورد و رییس مجمع نمایندگان استان درمجلس شورای اسلامی ، درخشانی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی ، خداوردیان معاون نظارت مالی ، ایزانلو معاون اقتصادی و رحمانی معاون توسعه مدیریت بود در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی صورت پذیرفت .

درخشانی ضمن تقدیر و تشکر از حضور پاکمهر به تشریح عملکرد اداره کل پرداخت . ایشان فرمود با توجه به شرایط اقتصادی کشور که قادر به فروش نفت نیستیم 90 درصد بودجه کشور متکی به وزارت اقتصاد می باشد که جزء اول مالیات جزء دوم فروش اموال مازاد و جزء سوم واگذاری ها اعم از عرضه اولیه و etf  می باشد .

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی در ادامه به ستاد درآمد استان اشاره داشت و افزود از آنجا که دبیرخانه ستاد درآمد استان در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان می باشد توانستیم در چهار ماهه اول سال درآمدهای پیش بینی شده استانی را محقق نماییم .

درخشانی همچنین ضمن اشاره به آیین نامه شورای عالی بورس در خصوص آزاد سازی سهام عدالت فرمود افراد دارای سهام عدالت در استان 729 هزار نفر می باشند که سهام عدالت خود را دریافت نموده اند وتعداد 8000 نفر سهام عدالت را ثبت نام نموده اند و بدلیل مشکلات هنوز سهام دار نیستند که تقاضا داریم در جلسات مجلس شورای اسلامی از لایحه ساماندهی سهام عدالت برای اعطای سهام به این افراد دفاع شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی در پایان به اقدامات صورت گرفته در حوزه فضای کسب و بویژه راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار و همچنین اوراق تسویه اشاره کرد و افزود خوشبختانه در استان پیمانکارانی که از دولت طلب دارند و بدهی مالیاتی دارند در قالب اوراق تسویه بدهی آنها را تهاتر می نماییم .

وی همچنین به تشکیل مرکز خدمات سرمایه گذاری و جلسات پنجره واحد سرمایه گذاری اشاره کرد و افزود طرح های سرمایه گذاری استان در این جلسات با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی تصمیم گیری و اعطای مجوز در سریع ترین زمان ممکن صورت می پذیرد. درخشانی در پایان به جذب اسناد خزانه و چالش های روبرو که تورم و افزایش شدید قیمت هاست پرداخت .

در پایان جلسه پاکمهر ضمن تقدیر از زحمات مجموعه اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی به حمایت از عرضه سهام شرکت های استانی در فرابورس و حضور در جلسات شورای هماهنگی مدیران تابعه وزارت اموراقتصادی و دارایی در استان قول مساعدت و همکاری را داد .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.12.0
    V5.7.12.0