پنج‌شنبه, 14 اسفند 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ 
  • کد خبر : ۲۰۳۴۶۷
مدیر كل امور اقتصادی و دارایی كرمانشاه خبر داد:
دریافت سود سهام عدالت منوط به ثبت نام در سامانه سجام است
امیر حمزه حیدریان ، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی کرمانشاه در گفتگوی ویژه خبری شبکه زاگرس تاکید کرد که دریافت سود مالکین سهام عدالت منوط به ثبت نام در سامانه سجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه امیر حمزه حیدریان به منظور پاسخگویی به سوالات بینندگان و تشریح وضعیت دارندگان سهام عدالت با حضور در بخش ویژه خبری شبکه زاگرس بیان داشت : با توجه به آزاد سازی سهام عدالت دراردیبهشت ماه ۱۳۹۹ از جمعیت یک میلیون ۴۴۵هزار نفری سهام دار استان، ۶۷۰هزار نفر روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده اند که ضروری است به منظور

بهره مندی از سود سهام عدالت و مزایای آتی آن و همچنین مشارکت در انتخاب هیئت مدیره اصلح و توانمند شرکت سرمایه گذاری استانی، حداکثر تا ۱۰بهمن ماه سال جاری نسبت به ثبت نام در سامانه سجام به نشانی اینترنتی sejam.ir که به صورت رایگان صورت می گیرد و همچنین دریافت کد بورسی اقدام نمایند.

ایشان افزود با تشکیل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان و انتخاب هیات مدیره این شرکت توسط سهام داران ،شرکت مذکور به نیابت از سهام‌دارانی که خود روش غیر مستقم را انتخاب کرده و یا اینکه بنا به هر دلیلی در موعد مقرر به سامانه مربوطه برای تعیین مدیریت سهام خود اقدام ننموده اند و سامانه به صورت خودکار روش غیر مستقیم را لحاظ نموده است اقدام می نماید.

وی در ادامه گفت :سود سالانه سهام عدالت به همه مالکین سهام عدالت چه آنهایی که روش مستقیم و یا غیر مستقیم را اتتخاب کرده اند بنا بر میزان سهم خود تعلق خواهد گرفت اما امکان خرید و فروش سهام عدالت پس از انتخاب هیات مدیره شرکت استانی سهام عدالت و بنا به تصمیم‌ آنها فراهم خواهد شد.

حیدریان اظهار داشت: هر گونه ثبت نام جدید سهام عدالت مستلزم مصوبه مجلس شورای اسلامی است که طرحی در این خصوص در دست اقدام می باشد که به محض تصویب و ابلاغ به دولت اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی افزود وراث مالکین متوفی سهام عدالت جهت تعیین تکلیف این سهام باید منتظر فراخوان سازمان خصوصی سازی باشند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0