پنج‌شنبه, 14 اسفند 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ 
  • کد خبر : ۲۰۳۴۶۸
تبیین اقدامات در خصوص ثبت نام دارندگان سهام عدالت استان گیلان به روش غیر مستقیم در سامانه سجام
نشست بررسی و تبیین اقدامات در خصوص ثبت نام دارندگان سهام عدالت به روش غیر مستقیم در سامانه سجام، با حضور فرزام صفت معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان، فرهانیان عضو هیأت مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، عظیمی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، رنجکش مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، پیرعلایی مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری، توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرهنگ بینایی رئیس بسیج سازندگی سپاه قدس، میرخلفی دبیر کمیسیون هماهنگی بانکهای استان، قنبرپور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری استان، محفوظی سرپرست بورس منطقه ای استان و نمایندگانی از سازمان بهزیستی، صدا و سیمای مرکز استان و سازمان تامین اجتماعی در استانداری گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان، در این نشست فرهانیان عضو هیأت مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، اطلاعات لازم در خصوص اهمیت و ضرورت سجامی شدن برای بهره مندی مشمولان سهام عدالت از مزایای آن ارائه و در ادامه توضیح داد که معامله سهام بعنوان یکی از مزیت ها برای سجامی شدن دارندگان سهام عدالت که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند، است.

وی انتقال مدیریت سهام به وراث را از دیگر مزایای سجامی شدن اعلام کرد و در نهایت  به پرسش های اعضای حاضر در جلسه پاسخ گفت.

در ادامه جلسه، فرزام صفت، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان ضمن تاکید بر اهمیت ثبت نام در سامانه سجام برای دارندگان سهام عدالت که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند، از مدیرکل ارشاد اسلامی خواست تا جهت اطلاع رسانی هم از ظرفیت شورای اطلاع رسانی و هم از پایگاه های خبری استان بهره برداری کند.

وی همچنین از مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری خواست تا از ظرفیت شورای روابط عمومی های استان که دبیری آن با روابط عمومی استانداری است و همچنین مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری از ظرفیت دهیاران، شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، استفاده نمایند.

 

مدیرکل امور اقتصادی ودارایی گیلان نیز در این جلسه گفت: حدود یک میلیون و 130هزار نفر که نزدیک به 45درصد جمعیت استان می باشند روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند. افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند در واقع مالک و سهامدار شرکت سرمایه گذاری استان گیلان هستند.

سید رضا عظیمی با اشاره به اینکه انتخابات هیأت مدیره به صورت مجمع الکترونیک برگزار خواهد شد گفت: در مرحله اول برگزاری این انتخابات می بایست بیش از 50 درصد سهامداران در سامانه سجام ثبت نام کرده باشند که در حال حاضر نزدیک به 20درصد سهام داران این شرکت عضو سامانه سجام هستند که با اطلاع رسانی دستگاههای ذیربط، زمینه ثبت نام سایر اعضاء در این سامانه فراهم خواهد شد.

در این جلسه سایر اعضا نیز اقدامات خود را در امر اطلاع رسانی به منظور ثبت نام در سامانه سجام برای دارندگان روش غیر مستقیم سهام عدالت ارائه دادند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0