پنج‌شنبه, 14 اسفند 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ 
  • کد خبر : ۲۰۵۳۱۰
معاون اقتصادی اداره کل اقتصادی تهران در گفتگو با خبرگزاری ایرنا اعلام کرد؛
یك چهارم تولید ناخالص داخلی كشور مربوط به استان تهران است
معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران گفت: بر اساس آخرین آمار منتشر شده، بدون احتساب درآمدهای نفتی، یک چهارم تولید ناخالص داخلی کشور در این استان محقق و کسب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، واقف بهروزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: وضعیت اقتصادی استان تهران با دیگر استان‌ها قابل مقایسه نیست و این موضوع را می توان در شاخص های اقتصادی و در عملکرد مشاهده کرد.

وی یادآورشد: بیشتر درآمدهای استان تهران مربوط به درآمدهای مالیاتی است و استان تهران به تنهایی ۵۲ درصد این رقم در کل  کشور را کسب می‌کند.

بهروزی اظهار داشت: در بسیاری از شاخص های اقتصادی، تهران با فاصله رتبه نخست کشور را دارد و به عنوان پیشانی اقتصاد کشور شناخته می‌شود.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران گفت: میزان درآمد این استان در سال ۹۸، ۶۸ هزار میلیارد تومان با سهم ۵۲ درصدی از درآمدهای کشور بود در حالی که سایر استان ها بطور متوسط فقط ۲ هزار میلیارد تومان را کسب و محقق کردند.

وی خاطرنشان کرد: نرخ با سوادی در استان تهران ۹۳ درصد و جمعیت فعال این استان نزدیک ۸۰ درصد است و آخرین عدد ثبت شده برای مشارکت اقتصادی آن به ۳۹.۳ درصد می رسد.

بهروزی ادامه داد: نرخ مشارکت اقتصادی استان تهران ۳۹.۳ درصد ثبت شده در حالی که این رقم برای کشور به ۴۱.۴ درصد می رسد و متاسفانه این نرخ برای کشور و این استان مطلوب نیست.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان تهران گفت: نرخ بیکاری استان تهران در پاییز امسال به ۶.۸ درصد رسید که نسبت به پاییز سال ۱۳۹۸ ۲.۶ کاهش دارد.

وی در عین حال اعلام کرد: سهم بخش کشاورزی در تولید ناخالص داخلی کشور ۹ درصد است، در حالی که در تهران این عدد به کمتر از ۲ درصد می رسد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0